Hra světla a stínu

Světlé a tmavé barvy, hra světla a stínu…. Konturováním velmi snadno zvýrazníte oči, lícní kosti, zeštíhlíte celý obličej nebo zkrátíte noc či zvýrazníte dekolt. Tato hra vás bude bavit, protože díky ní budete vypadat opravdu skvěle.

Perfektní obličej neexistuje, ale každou tvář lze upravit.
Stínování vás dovede k opravdové dokonalosti, ale v běžném životě vám postačí několik triků, které zvládnete s minimem dovedností a přípravků. Základem je pár pravidel, nejprve si však určete, které kontury vašeho obličeje chcete zvýraznit a které naopak potlačit.

Co je světlé a rozjasněné, vystupuje vpřed, tmavé zase naopak ustupuje do pozadí.

Základní kroky v konturování:
1.       Kvalitní základ pro sjednocení a rozzáření pleti je nejdůležitějším krokem. Lehký make-up naneste pomocí speciálního štětečku. Díky němu zakryjete nedokonalosti. Dbejte však na to, aby odstín make-upu byl identický s odstínem vaší pleti.

2.       Konturu je potřeba provádět podle typu obličeje. Pokud chceme obličej zeštíhlit, je potřeba nanést tmavší odstín make-upu, než jste použila jako základ, od ucha směrem ke rtům. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí. Tmavý odstín naneste také na spánkové kosti v blízkosti vlasů, čímž vystoupí do popředí střed čela. Nezapomeňte na bradu a čelisti. Světlý odstín naopak naneste na hřbet nosu a mezi obočí. Barevné přechody rozetřete do ztracena.

3.       Poté rozjasněte vaši tvář. Na místa, která chcete zvýraznit, naneste rozjasňovač, díky němuž bude vaše tvář vypadat zdravější a jasnější.

4.       Nakonec naneste tvářenku, která dodá pleti zdravý nádech.

5.       Následně si svou práci překontrolujte, zda jste všechny vrstvy nanesla rovnoměrně a zda jste na nějaké místečko nezapomněla. Kombinace stínování pomáhá odvést pozornost od vad na vaší kráse.

KULATÝ OBLIČEJ – obličej zúžíte tak, že tmavší odstín aplikujete po stranách, světlejší na střed obličeje. Obličej tak protáhnete a zeštíhlíte.

HRANATÝ OBLIČEJ – rozjasněte spodní čelist, aby působila opticky méně výrazně. Zrovna tak po stranách zužte čelo. Hranatý obličej se zjemní i použitím tvářenky.

SRDCOVITÝ OBLIČEJ – zužte a rozjasněte čelo a bradu světlým odstínem.

PODLOUHLÝ OBLIČEJ – tvář zkraťte nanesením tmavšího konturovacího přípravku na čelo u linie vlasů a na konec brady.

[ssba]