Jak si začít plnit své sny

Většinu úkolů a věcí v životě děláváme na poslední chvíli, a ono to všechno vždycky nějak klapne, nějak se to všechno vždycky dodělá. Mnohem horší je to ale u záležitostí, které se tak nějak týkají nás samých. Protože pokud si sami nestanovíme hranice, tak se nám potom špatně určují chvíle, kdy bychom už měli začít něco s naším životem dělat. Existuje několik faktorů, které nás pouze a zcela zbytečně brzdí v tom, abychom začali ve svém vlastním životě jednat a konečně si splnili to, po čem toužíme. Jsme tady na zemi pouze jednou, a nikdo z nás neví, co bude zítra. Tak přestaňte ztrácet čas sněním, a začněte si plnit své sny.
sladké sny
·         Nebojte se
Protože strach a obavy jsou zabijáci snů. Přesto, že se bojíme, a věřte, že se bojíme všichni. Neexistuje nikdo, kdo by o sobě alespoň někdy na chviličku nezapochyboval. Anebo, kdo by se nebál. Strach je přece přirozená součást našich životů. Nyní však je třeba tento strach v sobě co nejrychleji překonat. Vzpomeňte si, jak skvělé to bylo, když jste naposledy svůj strach překonali. Vyhýbat se věcem, kterých se bojíme, totiž vůbec ničemu nepomáhá. Jenom si zbytečně prodlužujeme naše vlastní trápení.
·         Plán je základ
Vytvořte si plán a snažte se jej dodržovat. Je dobré si sepsat všechny své krátkodobé i dlouhodobé cíle. Naprosto vše si rozepište na jednotlivé malé kroky, kterých byste mohli dosahovat. Risk je zisk. Riskujte, protože riskovat se vyplácí. Vždy totiž platí, že nemáte co ztratit. Když se nám něco povede, je to skvělé. Když se to nepovede, alespoň jsme se něco nového naučili. Budeme silnější, zkušenější, a možná o to více rozhodnutí se o to pokusit znovu. A to je velice často prvním krokem k našemu úspěchu.
ostrov ve sklenici na víno
·         Neřiďte se ostatními
Opravdu vám tak záleží na názoru ostatních lidí? Jenomže to je váš život, a nikdo jiný, než vy sami, váš život neodžije. Nikdo nezná vás a váš život lépe než vy. Nenechte proto ostatní, aby váš život řídili.

[ssba]