Mějte zdravé tělo ještě dnes!

Vidíte to všude, dnes a denně. Zhubněte, buďte zdravější, mějte se rádi. To je všechno skvělé, ale jak pozitivní změny dosáhnout nebo jak zjistit, že nejspíš děláte něco špatně a potřebujete pomoc se svým životním stylem? Existuje pár bodů, které si můžete rozplánovat ještě dnes a již brzy se můžete cítit jako nový člověk!

diet-3111990_960_720

Nejvíce se v tomto oboru řeší problémy s váhou. Většinou se jedná o nadváhu či obezitu, ale výjimečnou není ani podvýživa, která je způsobená poruchami příjmu potravy nebo jinými neznámými faktory. Ať se jedná o jeden nebo druhý extrém, tak pro dobrou orientaci bychom měli vědět něco o výpočtu BMI. Většinou už tuto BMI kalkulačku naleznete online na vašem prohlížeči. Stačí do ní zadat údaje o vašem věku a hlavně výšce a váze. Do několika vteřin je vám vypočítán BMI index, který určí, jak na to jste, tedy zda máte normální váhu, nízkou váhu či obezitu. Samozřejmě údaje jsou spíše orientační, protože dále musíme řešit poměr tuků a svalů a další faktory, avšak pokud jsou hodnoty jakýmkoliv směrem extrémní, mělo by to být pro vás alarmující a změna životního stylu by měla přijít co nejdříve.

74718045_2448392715383691_683689446981238784_

Existují samozřejmě dvě možnosti, pusťte se do toho sami nebo zapojte odborníky. Ze začátku se každý z nás snaží situaci zvládnout sám. Naštěstí v dnešní době internetu si spoustu informací můžete zjistit online. Mluvím teď zejména o správném a zdravém stravování, dokonce najdete typy na konkrétní jídelníček, kromě toho vás bude nejspíš zajímat pohyb, tyto údaje taky celkem snadno naleznete. Kromě toho existuje spousta videí, podle kterých můžete cvičit doma před televizí a co si budeme povídat i videa podle kterých vařit zdravější jídlo. Avšak každý není tak silný a i přes to, že informací je všude dost musí oslovit odborníky, kteří ho i svým způsobem motivují, někdo by mohl říct, kontrolují a také jim za to tučně zaplatíte. V oblasti stravy je to samozřejmě výživový poradce, který vám udělá jídelníček naprosto na míru a možná i to, že za tuto službu zaplatíte nemalé peníze, vás může motivovat k tomu, abyste vše zodpovědně dodržovali. Podobně je tomu i v pohybové sféře a spolupráci s osobními trenéry.

[ssba]