Někdy ale není špatné se řídit nějakým doporučením

Říká se, život je změna. A na druhou stranu je čas od času dobré vystoupit ze stereotypu a něco tak trochu změnit nebo vyzkoušet něco nového. Ono to tak trochu okoření. Přesto se bohužel někteří neradi nějaké proměny zúčastňují. Mají rádi svůj zaběhlý způsob, který jim může ovšem kdokoliv narušit. Naštěstí jsme tvorové přizpůsobiví, tak i na změny si zvykneme, někdo zkrátka trochu později. Velký převrat se posledních pár let stal i ve výrobě různých produktů. Výrobci se předhání v tom, aby dodali lidem to nejlepší, nejúspornější a nejefektivnější z jejich dodávek. Největší boom jsme snad zažili v oblasti samotného svícení a jak je vidět, změny nekončí a trh se zásobuje stále novinkami. Problém spíš nastává v tom, že člověk se přestává orientovat v tom, co je dobře nebo jaký zdroj světla by si vlastně měl kam umístit. Pak se skutečně rada odborníků vyplatí. Jen poté budeme svítit efektivně, správně a zároveň úsporně.

kruhová zářivka

Když potřebujeme svítit dlouho a více, než klasicky

Tady jednoznačně vyhrají zářivky. Potřebujeme totiž nutně zdroje, které umí přeměnit elektrickou energii ve světlo s větší účinností než je obyčejná nebo halogenová žárovka. Když přišly na svět kompaktní zářivky, každého zaujal jejich tvar. Více se znaly pod názvem úsporná žárovka. Možná i to inspirovalo výrobce, aby změnili samotný vzhled zářivek a začali je vyrábět v různých tvarech.
Dnes se na trhu objevují a jsou k dispozici:

světlo

  • Lineární – s nimi se běžně setkáváme například v kuchyni, kde potřebujeme prostor zaplnit jasným světlem. Je zvláštní, že taková zářivka je daleko efektivnější, než halogenové žárovky, někde se dokonce uvádí, že mají výkon až 6x tak vyšší.
  • Kruhové – když se může vyrobit kroucený tvar, proč by se nemohl uskutečnit i v jiném provedení. Kruhová zářivka pak může směle zdobit a efektivně svítit, jak hrdlo ráčí. Nyní si ji můžeme zakoupit ve tvaru kruhu nebo motýla. Výhodou je, že dokáže skvěle rozptýlit světlo po celé místnosti.
  • Jednopaticové – jsou nejvhodnější pro osvětlení pracovní plochy, kdy se zaměří na určitý úsek, kde se bude pracovat. Poté jsou i oči méně unavené.

[ssba]