Aby byl váš bazén v té nejlepší kondici

Když nadejde ten správný čas, na který všichni již netrpělivě čekáme, a léto okolní vzduch pořádně rozehřeje, nastane ta správná doba pro napuštění zahradního bazénu. A na to se netrpělivě těší nejen děti, ale samozřejmě také dospělí. Ovšem, jak se říká, pospíchejme pomalu. A tak bychom již při prvním napouštění naší nádrže měli myslet na vhodné ošetření bazénové vody tak, aby byla dostatečně čistá a kvalitní po celou sezónu.
terasa u bazénu
Před prvním napuštěním bychom měli celou nádrž podrobně zkontrolovat, vyčistit, a případně opravit nalezené nedostatky. Filtrační zařízení a čerpadlo by měly být po zimě v dobré kondici a dokonale vyladěné, aby nám mohly poskytovat tu nejlepší službu. A zapomenout nesmíme samozřejmě ani na nezbytnou bazénovou chemii, která nás bude provázet po celou dobu koupání od začátku až do konce teplých dní.
Již při prvním napuštění bazénové vody bychom měli ověřit její kvalitu, a to s pomocí testerů bazénové vody. Pakliže se jedná již o naši několikátou koupací sezónu, tak jistě víme, zda voda je či není příliš tvrdá, nováčci by si ovšem tyto parametry měli včas zjistit. Díky patřičným testerům zjistíme konkrétní pH napouštěné vody, a po jejím prvním ošetření také koncentraci aktivního oxidačního činidla v bazénové vodě.
kapka nad hladinou
Pokud ovšem nebude některý z měřených parametrů v pořádku, je nezbytné jeho hodnotu upravit použitím přípravku na úpravu pH či dodáním dalšího množství konkrétního oxidačního činidla. Pokud jde tedy například o chlór, jeho koncentraci můžeme skokově navýšit s pomocí přípravku chlor šok, kterým nám snadno a rychle pomůže dostat naši bazénovou vodu do té správné kondice, a navíc působí i proti růstu řas jako algicid.
A jestliže nic důležitého nezanedbáme, pak se budeme moci dlouho těšit z jiskřivé a azurové vody v nádrži .

[ssba]