Dopřejte si výlet plný koní

Pokud jste milovníkem automobilové historie a zamíříte v letních měsících do moravskoslezského kraje, určitě byste si neměl nechat ujít tři výstavy, které Vás určitě velmi potěší.
 

Tři výstavy pro milovníky auto-moto historie

·         Výstava American Classic Cars– výstava luxusních amerických veteránů, která se v obměnách uskutečňuje vždy od června do konce srpna. Můžete sledovat vozy od roku 1911 až do současnosti. Auta obvykle za účelem výstavy zapůjčují nadšení sběratelé veteránů. Součástí výstavy je také prodej suvenýrů, kdy si můžete zakoupit například modely veteránů, různé dárkové předměty. Lístky jsou slosovatelné, můžete tedy soutěžit o ceny.

·         Stálá expozice historických motocyklů– jak by k tomu přišli milovníci motorek, kdyby se na Černé louce konala pouze výstava veteránů aut. Ostrava nabízí výstavu historických motocyklů z let 1920 – 1979. Všechny exponáty daroval sochař Miroslav Rybička, který je sbíral a všechny zrestauroval. A pak že se nevyplatí mít zálibu ve staré a nepotřebné veteši. Díky lidem jako je pan Rybička mohou staré nepotřebné věci získat svou zašlou slávu zpět.

·         Technické muzeum Tatra Kopřivnice– automobilka Tatra má svou nejlepší éru za sebou. Přesto můžete navštívit fenomenální muzeum Tatrovky v malebném městečku Kopřivnice. Můžete sledovat historii automobilky od jejích počátků až do současnosti. K vidění je na šedesát automobilů osobních i nákladních.

Prohlídka je velmi interaktivní, zaujme tedy každého, dívky i chlapce, mladé i lidi dříve narozené. Určitě bychom doporučili také návštěvu Muzea Fojtství. Jedná se o výstavu bryček a kočárů, kterou zřídil podnikatel Ignác Šustala. Tato výroba totiž souvisí se vznikem automobilky. Zkrátka kola jako kola. A protože se Kopřivnice nachází v malebné bráně Beskyd, spojte návštěvu muzea také s návštěvou zdejších krás.

[ssba]