Nejkrásnější místa na světě k potápění


Na dovolené nemusíte válet pouze šunky na pláži, ale také můžete vyzkoušet potápění, které vás určitě zaujme. Přinášíme vám pár zaručených tipů, kde se nachází ideální místa pro tuhle činnost. Z celého světa k těm nejoblíbenějším patří hlavně Egypt a Chorvatsko.

Na dalších příčkách je dále Kuba nebo Havaj. Šnorchlování a potápění se staly velmi oblíbenými záležitosti každé dovolené. A taky se není čemu divit. Objevovat krásy světapod mořskou hladinou nemůže jen tak každý. Nejedná se o levnou záležitost, jelikož se ceny pohybují v přepočtu kolem 400,- a to ještě v těch méně známých destinacích. V těch nejpopulárnějších se můžeme setkat s cenami až okolo 2 000,-.

potápěč

Patří zde například:

Rudé moře

Nachází se v Egyptě a je zde k vidění překrásné průzračné moře, útesy a velmi pestrý podvodní život.

Belize

K vidění jsou například překrásné korálové útesy a zvířata jako žraloci a rejnoci.

Maui Havaj

Setkáte se zde s velkým množstvím želv, velryb či rejnoků a můžete navštívit také park Malokini Crater.

potápění

Maledivy

Jedná se o jedno z nejvíce vyhledávaných turistických míst. Nachází se v Indickém oceánu

a kromě podmořského života můžete obdivovat také krásy okolí.

Kuba

Nejvíce lidí navštěvuje hlavně zátoku s názvem Maria la Gorda, kde můžete pozorovat například rejnoky či žraloky a taky samozřejmě překrásné korály.

Palau

K vidění jsou překrásné skalní ostrovy, které se nachází v Pacifiku. Neuvidíte zde pouze mořské živočichy, ale i vraky starých lodí, jezera čí srázy.

pod vodou

Galapágy

Tento bod najdete u většiny lidí až na posledním místě. Ptáte se proč? Protože se jedná o jedno z nejkrásnějších míst světa. Můžete navštívit například různé rezervace nebo spousty živočichů. Určitě budou potěšeni ti, kteří by rádi navštívili tučňáky, leguány nebo delfíny.

Existuje i spousta dalších nádherných míst, které ještě stále čekají na objevení a třeba to budete právě vy, kdo je navštíví jako první. 

[ssba]