Proč lidi láká regresní terapii vyzkoušet


I když veškeré naše vědecké poznatky tvrdí https://www.databazeknih.cz/knihy/matematika-pro-gymnazia-zakladni-poznatky-z-matematiky-247085 opak, stále se najdou lidé, kteří věří, že život, který právě žijí, není tím prvním. A nejen to, je dokonce možné si na ten minulý i vzpomenout, například pomocí regresní terapie Hlubinná regresní terapie. Ta má tyto vzpomínky, které v sobě máme skryté, vyvolat pomocí hypnózy a podobných technik.hodiny v mlze

Vzhledem k tomu, že dnes již velmi dobře víme, jak jsou vzpomínky tvořeny a také jakým způsobem a kam se ukládají, víme, že je nemožné vzpomenout si na jakýkoliv předchozí život, i kdyby ho snad naše vědomí prožilo. Z toho je také jasné, že nemůže nijak ovlivňovat ten náš současný.

Přesto toto láká stále více lidí. Z jakého důvodu? Je to poměrně jednoduché. Mnozí z nás trpí zdravotními problémy, ať už fyzického nebo psychického typu, které moderní medicína zatím nedokáže vyléčit, pouze potlačit příznaky. Patří sem například astma nebo nejrůznější fobie.

Avšak vzhledem k tomu, že nám mohou velmi komplikovat život, hledáme řešení jinde, když nás lékaři zklamali. A právě tyto „alternativní“ postupy, mezi které regresní terapie patří, nabízí plné vyléčení. A někteří lidé jsou tak zoufalí, že jsou skutečně ochotni zkusit cokoliv, jen aby se svého problému zbavili, i když vědí, že je to nejspíš nesmysl. Co kdyby to přeci jen vyšlo…starý dům porostlý břečťanem

Další skupinu tvoří lidé, kteří chtějí zjistit, kým kdysi byli z pouhé zvědavosti. Doufají, že byli nějakou historicky známou postavou, například králem či válečníkem, nebo že alespoň danou historickou postavu znali, případně že se účastnili nějaké historické události. To, že i v případě, že by bylo možné vzpomínky na minulé životy vyvolat (což není), byla by šance na něco takového skutečně velice, velice malá, je nezajímá.

Avšak, jak už bylo řečeno, je to vše jen podvod. Proto lidem, kteří takovéto služby nabízí, rozhodně své peníze nedávejte. A i kdybyste byli zvědaví, vězte, že není žádná možnost, jak si pamatovat něco jiného, než váš současný život. A ne, skutečně to nefunguje a fungovat nebude.

[ssba]