Sledování vozidel


Možná že si říkáte, proč by se měly nechávat sledovat vozidla. Možná se vám také vybaví scény z amerických filmů. V realitě to ale funguje malinko jinak. Sledování vozidel je již v dnešní době považováno za běžné a to i přesto, že se to někomu nemusí tak úplně líbit.

sledovací systém

Monitoring vozů používá v dnešní době již každá firma, která je větší. Jedná se o dobrého pomocníka pro správu vozu a také pro byrokracii.
V dnešní době již fungují takové technologie, které umožňují zjistit přesný stav vozu. Lze zjistit, kde se auto v daném čase nachází a kde konkrétně se nachází.
Tím nejzákladnějším pomocníkem je GPS. GPS by se dalo popsat jako zařízení, které je menších rozměrů. Má v sobě zabudovaný GPS modul a také GSM model. GPS pracuje na základě navigačních satelitů.

Veškeré údaje, které se týkají ať už polohy nebo směru, jsou zaznamenávány pravidelně. Označují se nejčastěji jako vzorkovací frekvence. Odesílání daných dat se také provádí v časovém rozpětí. Odesílání je děje po třiceti vteřinách. Jestliže ale raději šetříte energií, dají se odesílat jen párkrát denně. Tak je tomu například u GPS trackerů.
GPS lokátor je natolik schopný, že se postará nejen o sběr, ale také odeslání potřebných dat. Pro zpracování těchto dat je ale zapotřebí server, který je více než dobře zabezpečen.

gps mapa

Je potřeba, aby byl systém opravdu natolik schopný, aby umožnil ukázat polohu všech lokátorů. Všechna data se musí po nějakou dobu uchovat, aby se poté daly analyzovat.
Díky GPS lokátorům je umožněno zamezení využívání vozidel pro služební účely k účelům, které jsou soukromé. Až 25% jízd slouží k účelu zaměstnance.
I pro vozidla se dá, podobně jako pro vozidla kolejová, také využít RMC systém. Ten je ale vhodnější spíše pro železniční dopravu.
Samozřejmě ale závisí na poskytovateli, pro co se rozhodne. GPS lokátor při sledování vozidel rmc-system.cz ale rozhodně nikdy nezradí.

[ssba]