Chcete si vzít úvěr?

Než se rozhodnete pro tuto možnost, tak byste si měli rozmyslet několik věcí.
Není lepší si na danou věc našetřit? Například ohledně bydlení je jasné, že dříve, než byste si našetřili na vlastní dům či byt, tak je lepší si vzít úvěr, který poté budete splácet.

podpis smlouvy

Potřebuji jej? Pokud se budeme bavit znovu o bydlení, tak se zaměříme na mladé lidi. Například pro mladistvé je lepší jít do nájmu, protože časem si urovnají priority a tzv. „dospějí“. Zjistí, že třeba chtějí dům se zahradou a z koupeného bytu se jim bude špatně odcházet do baráku, protože nebudou mít na dům peníze.
Zvládnu splácet? Toto byste si měli propočítat. Je dobré, pokud víte, že máte v práci místo, ze kterého vás každou chvílí nevyhodí. Dále si spočítejte výši splátky, kterou byste každý měsíc museli odeslat ze svého konta a k tomu přičtěte další výdaje. Pracujte s konečnou částkou, která vám zůstane. Když vám bude zůstávat málo, tak to není dobré.

Úvěrová smlouva od Nebankovníhypotéka-cz.cz by měla obsahovat následující údaje:

uzavření smlouvy

  1. Údaje o tom, kdo vám půjčuje a o vás.
  2. Půjčená částka neboli výše úvěru. Kolik peněz si půjčujete.
  3. Úrok. Částka, která zůstává půjčiteli jako odměna za to, že vám poskytl peníze.
  4. Kdy a v jaké datum budete splácet. Částka se většinou strhává jednou měsíčně a je dobré si nastavit v internetovém bankovnictví trvalý příkaz k úhradě. Pokud byste totiž měli prodlení a nesplatili byste včas, dostali byste pokutu neboli sankci.
  5. Roční procentní sazba nákladů. Určuje výhodnost.
  6. Sankce neboli „pokuta“. Uděluje se, pokud chcete splatit dříve nebo pokud máte zpoždění.
  7. Poplatky. Částky, které se účtují většinou za uzavření smlouvy, vedení účtu a jiné.
  8. Čím budete ručit. Většinou se jedná o nějakou nemovitost a věci, které se v ní nacházejí. V případě, že byste nedokázali splácet, byl by na vás „poslán“ exekutor.

[ssba]