Category Archives: Hobby

Hobby

Starost o pejska jako hobby

Někdo má doma pejska jako hlídače a někdo se mu věnuje s velkou vervou, protože ho to baví a pejsky miluje. Tomu se říká hobby. Pejska lze vycvičit, obrážet sním různé výstavy i soutěže a je jen na páníčkovi kde až ve svém hobby dojde. Psí mazlíčkové, už od štěněte potřebuji správnou výchovu a láskyplnou starost. Toto hobby tedy vyžaduje i ráznost a neustupovat, i když na Vás psí miláček koulí ty své nádherné kukadla. Zlozvyky, které se totiž neučí v době štěněte, už horko těžko odnaučíte ve starším věku psa. Psí hobby, ale je také o financích. Není to jen koupě krmiva, pelíšku a hraček, ale také pravidelné očkování, výdaje za případné nemoci, ale také doprava na výstavy, soutěže. Toto hobby je krásné v tom, že lásku, kterou dáte pejskovi tak on Vám ji vrátí dvakrát.
 krmení labradora

Co je potřeba když chceme pejska vzít na výstavu

 
Když se hobby věnujeme velmi zodpovědně a oddaně a máme pocit, že máme doma výstavní rasu, je možné pejska vzít na výstavu. Je potřeba, aby pejsek byl čistokrevný. Kromě toho je potře si před výstavu pořídit výstavní vodítko. Toto vodítko by také mělo ladit se srstí pejska. Další nezbytné součásti vybavení na výstavu je kapsička na pamlsky. Samozřejmě se jedná o pamlsky pro pejska. Pejska před výstavou je potřeba vykoupat v kvalitním šamponu a srst ošetřit vhodným kondicionérem, aby měl krásně lesklou srst. Mezi opravdu nejdůležitější věci, bez kterých se na výstavě neobejdete, je originál průkaz původu psa, očkovací průkaz s platným očkováním a vstupní list. Ten Vám také slouží jako vstupenka na výstavu.
pes a člověk 

Nezapomeňte se stále vzdělávat

 
I toto hobby přeje připraveným. Je dobré se neustále vzdělávat a zdokonalovat. V knihovnách i na internetu najdete spoustu publikací jak se správně o pejska své rasy starat. Co má rád a i to co mu nesvědčí. Neváhejte i navštívit různé workshopy, přednášky, které se pejsků týkají. I zde se dovíte spousty užitečných věcí pro bezproblémový chov pejska.

Hobby

Dovolená nejen u chorvatského moře

Dovolená u moře může být na jakémkoliv místě naší planety. My vám doporučujeme stále oblíbená místa v Chorvatsku.

Plitvická jezera
– Šestnáct jezer propojených vodopády jsou místem, které stojí za to navštívit.
– Plitvická jezera jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Národní park krášlí několik jeskyní, pramenů, květnatých luk a řada živočišných druhů, mezi nimiž vyniká hnědý medvěd.
– Malé návštěvníky jistě zaujme plavba na lodičkách s elektrickým pohonem nebo jízda na panoramatickém vláčku.

chorvatsko

Národní park Krka
– Největší atrakcí tohoto parku je sedm vodopádů. Nejširší je Roški slap a největší a nejznámější Skradinski buk.
– Můžete se zastavit u františkánského kláštera na ostrůvku Visovac. V jeho areálu lze navštívit galerii obrazů a klášterní kostel ze 14. století.
– Návštěvníci si mohou projít staré vodní mlýny přebudovaná na malá etnografická muzea, v nichž vám ukážou, jak se v minulosti mlelo obilí.
– Nechybí ani ukázky tradičních krojů, což vždy rozveselí i malé děti.

Dubrovník
– Bloudění romantickými uličkami má své kouzlo hlavně večer, kdy už kamenná dlažba není tolik rozpálená.
– V Dubrovníku se podařilo zachovat gotické, renesanční i barokní kostely, paláce a také fontány.

Akvaparky
– Dětem se rozzáří oči na vodních atrakcích, kterých je tu desítky. Vybrat si můžete hned z několika akvaparků.
– V Istralandii se pyšní dvanácti skluzavkami a tobogány, bazénem s umělými vlnami a relaxačním bazénem s masážními tryskami.

vodopády

Zadar
– Pokud dáváte přednost městské turistice, zastavte se v Zadaru, který má kromě romantických kaváren dvě unikátní atrakce. Na pobřeží, v nejzápadnější části města najdete Mořské varhany a Pozdrav Slunci. Mořské varhany vydávají specifické zvuky a Pozdrav Slunci zase vytváří zajímavé světelné efekty.

Hobby

Nejkrásnější místa na světě k potápění


Na dovolené nemusíte válet pouze šunky na pláži, ale také můžete vyzkoušet potápění, které vás určitě zaujme. Přinášíme vám pár zaručených tipů, kde se nachází ideální místa pro tuhle činnost. Z celého světa k těm nejoblíbenějším patří hlavně Egypt a Chorvatsko.

Na dalších příčkách je dále Kuba nebo Havaj. Šnorchlování a potápění se staly velmi oblíbenými záležitosti každé dovolené. A taky se není čemu divit. Objevovat krásy světapod mořskou hladinou nemůže jen tak každý. Nejedná se o levnou záležitost, jelikož se ceny pohybují v přepočtu kolem 400,- a to ještě v těch méně známých destinacích. V těch nejpopulárnějších se můžeme setkat s cenami až okolo 2 000,-.

potápěč

Patří zde například:

Rudé moře

Nachází se v Egyptě a je zde k vidění překrásné průzračné moře, útesy a velmi pestrý podvodní život.

Belize

K vidění jsou například překrásné korálové útesy a zvířata jako žraloci a rejnoci.

Maui Havaj

Setkáte se zde s velkým množstvím želv, velryb či rejnoků a můžete navštívit také park Malokini Crater.

potápění

Maledivy

Jedná se o jedno z nejvíce vyhledávaných turistických míst. Nachází se v Indickém oceánu

a kromě podmořského života můžete obdivovat také krásy okolí.

Kuba

Nejvíce lidí navštěvuje hlavně zátoku s názvem Maria la Gorda, kde můžete pozorovat například rejnoky či žraloky a taky samozřejmě překrásné korály.

Palau

K vidění jsou překrásné skalní ostrovy, které se nachází v Pacifiku. Neuvidíte zde pouze mořské živočichy, ale i vraky starých lodí, jezera čí srázy.

pod vodou

Galapágy

Tento bod najdete u většiny lidí až na posledním místě. Ptáte se proč? Protože se jedná o jedno z nejkrásnějších míst světa. Můžete navštívit například různé rezervace nebo spousty živočichů. Určitě budou potěšeni ti, kteří by rádi navštívili tučňáky, leguány nebo delfíny.

Existuje i spousta dalších nádherných míst, které ještě stále čekají na objevení a třeba to budete právě vy, kdo je navštíví jako první. 

Hobby

Kreativitou k lepšímu zdraví

Tvořivými činnostmi nejen dokážeme zaměstnat sebe nebo naše děti, ale také si užijeme spoustu legrace. Čas nám krásně uteče a my odcházíme zas o něco bohatší. Takové činnosti ale mají i hlubší význam pro náš život. A to například zlepšení naší paměti. Díky rozvíjení některých aktivit se naše paměť zlepšuje a dokážeme si vybavit spoustu detailů mnohem jasněji a také si toho obecně pamatujeme více. Které aktivity se nám tedy vyplatí?
malování na sklo
1) Vybarvování
Jistě jsme již zaznamenali spoustu nových omalovánek pro dospělé. Nejedná se o nějaké neslušné obrázky, ale o obrazy s množstvím detailů. Vtip spočívá v tom, že pro mnoho lidi je to nejlepší antistresová aktivita. Dokážou se totiž do vybarvování ponořit na tolik, že zapomenou na každodenní starosti. A jak už bylo i vědecký dokázáno, stres ovlivňuje celkový stav člověka a hlavně mozek. Proto méně stresu, více zdravého ''rozumu''.

2) Zahradničení
Hobby tohoto druhu má podobné účinky jako to první. Plus se k tomu přidá zpravidla i pobyt na čerstvém vzduch a celkově klidnější prostředí. Navíc péčí o konkrétní rostliny procvičujeme svoji paměť.
kytky v kufru
3) Malování
Jistě mnoho z Vás namítne, že nejsou na takovouto aktivitu nadaní a spíše by je to rozčilovalo, než mělo nějaký pozitivní účinek. Ale opak je pravdou. Nejen, že tato aktivita všestranně rozvijí náš mozek ale cvičí i naší trpělivost. Ta je taky dobrým krokem k lepšímu zdraví.

4) Vaření
Vaření je speciální druh aktivity, který mnozí považují za otravnou nutnost. Díky tomu, že mozek musí řídit jednotlivé akce tak, aby navazovaly na sebe a u toho také například studovat recept nebo ještě něco jiného, stimuluje si oblasti, které napomáhají předejit mentálnímu poklesu. A navíc bonusem může být dobré a chutné jídlo. Nezapomeňte, že k vaření patří i stolování. Dejte si proto na tom záležet.

5) Šití a pletení
Jedná se o aktivity, které máme spíše spojené s našimi babičkami. Přesto se nenechte zmást. Pletení navozuje v člověku příjemné pocity klidu a relaxace. Pletení různých vzorů cvičí náš mozek a tím napomáhá právě ke zlepšení paměti. Šití je oproti tomu živější aktivitou a proto stimuluje celkovou kreativitu. Tím pádem napomáhá celkovému dobrému stavu organismu.
 malování lístečků
Je to celkem dostačující seznam užitečných aktivit, ze kterých si každý vybere. Nebojte se začít kdykoliv. Nikdy není pozdě. A učení se něčemu novému je užitečná kapitola sama o sobě.
 
 

Hobby

Hurá za pokladem!


CO JE TO KEŠKA?
Keška je přenesený výraz z anglického cache. Tento pojem je velmi dobře známý hráčům a příznivcům hrygeocaching.
Podstatou této hry je hledání ukrytých „pokladů“. Nenechte se ale mýlit – samozřejmě, že nemůžete nalézt cennosti, jedná se spíše o krabičky různých velikostí, různých lahviček apod. – slangově kešky.

V nich se zpravidla skrývá notes a tužka, abyste se svým podpisem (přezdívkou) mohli zvěčnit na daném místě. Děti si pak pod pojmem poklad mohou představit hračky, zejména různé postavičky nebo kartičky. Děti mohou do krabičky darovat nějakou svou hračku a na oplátku si jinou vzít s sebou. Tento způsob výměny bývá pro ratolesti skvělou motivací. Hledání probíhá za pomoci souřadnic GPS a různých typů nápovědy.
 
ROZDĚLENÍ KEŠEK
·         Podle velikosti:
Keše rozlišujeme do čtyř skupin podle jejich velikosti.
Je dobré se na stránkách této hry informovat, do jaké skupiny Vámi hledaná keška spadá. Snadněji se Vám potom bude schránka hledat.

1.       Micro
Jedná se o krabičku od filmu nebo třeba o tubu od tablet apod. Zde se můžete podepsat, protože se do schránky vejde pouze tzv. logbook a tužka, žádné jiné předměty se nevkládají, žádné se neodnáší.

2.       Small
Je to malá schránka, může to být např. krabička na svačinu o objemu půl až jeden litr.

3.       Regular
Tuto skupinu zastupují schránky (krabičky) o objemu jednoho litru a více. Zde už bývají uloženy různé předměty k výměně.

4.       Large
Jedná se o opravdu velkou schránku, například to může být kbelík.
Microkeše bývají umístěny zpravidla ve městech, protože v nich není většinou možné skrýt větší nádoby. 

·         Podle typu:
1.       Tradiční keš
Těchto keší existuje nejvíc ze všech. Předem si na internetu najdete souřadnice a přímo na místě najdete schránku.

2.       Multikeš
Tato keš je složitější v tom, že souřadnice nevedou přímo ke skrýši, ale na místo, kde jsou uloženy další informace – nové souřadnice, hádanka skrývající souřadnice.

3.       Mystery keš
U tohoto typu keše souřadnice nejsou ani známy, musíte je sami zjistit pomocí nějaké hádanky, rébusu nebo jiné hříčky. Jestli jste je správně vyluštili, zjistíte v podstatě až na místě, kam se vydáte. Tato keš je časově nejnáročnější.

Hobby

Zahrada našich snů

Toužíte si vytvořit nádherné prostředí, plné zeleně, květin a posezení, které si každá vaše návštěva zamiluje? Pokud ano, a je vaším koníčkem zahrádkaření, jistě chcete vědět i užitečné tipy a rady, jak se o zahradu nejlépe starat a to v každém ročním období.

Milovníci a pěstitelé, které mají jako základní koníček, tedy hobby svůj pozemek, by měli vědět více o péči o zahradu, ale vše kolem.


Druhy zahrad

Pokud chceme zahradu, která nám splní nějaký účel, o jakém sníme, musíme nejdříve vědět, jak nám bude sloužit. Zahrady rozdělujeme do dvou skupin.
  1. zahrada okrasná
  2. zahrada užitková

Zahrada okrasná

Užitek z okrasné zahrady se nedá měřit kilogramy sklizené zeleniny a ovoce. Smyslem okrasné zahrady je vytvořit prostředí, ve kterém se člověk cítí dobře, která ho nabije energií. Jak na to?

Zprvu by se mohlo zdát, že pokud chcete mít zahradu s osobitým designem a krásným rozvržením, bude to vyžadovat hodně práce. Není tomu tak, stačí si jen jasně zvolit určitou stylizaci architektonického rozvržení zahrady a pak věnovat péči jen její obvyklé údržbě a kochat se její krásou.

Musíme si určit, co si vlastně na zahradě přejeme mít, zda půjde o dokonalost a krásu květin, či je libo mít po ruce moderní a krásné posezení. Okrasný rybníček i druhy takových půvabných doplňků, jsou také součástí krásy, jakou si při svém koníčku vybudujeme.


Zahrada užitková

Pokud je naším hobby, pěstování bylin, rostlin, plodin a čehokoliv, jsou nám k dispozici druhy užitkových zahrad, jaké si také vybudujeme sami, s pomocí nářadí, fantazie i moderní techniky. Podle toho, co chceme pěstovat, si musíme zvolit velikost daného pozemku, ale musíme se umět i o vše postarat, dle ročního období. Sekačka, nářadí, ale i mnohem více druhů vybavení, je nezbytnou pomocí, která nesmí chybět.

Podle fantazie a účelu každého z nás, si můžeme vybudovat dokonalou a velmi krásnou zahradu a pak se dle druhu o ni starat.
Každý si můžeme splnit svoje sny a vybudovat dokonalost a krásu na každém pozemku. Chce to jen dovednost, fantazii a chuť se takovému koníčku věnovat.

Hobby

Pletení jako hobby, co nás baví od pradávna

Známe tu situaci, kdy naše babičky donesly pletené a háčkované svetry, ponožky, rukavice, čepice a mnoho jiných druhů oblečení. Již v dřívější době si děti hráli s háčkovanými medvídky a s hračkami, které byly vyrobeny doma. Je tomu i takto dnes, či naše moderní doba, plná počítačů, od všeho upustila?


Je pletení stále v módě?

Moderní doba nám dává spíše práce kolem moderní techniky a počítačů. Hrajeme hry, učíme se online a co staré známé koníčky, co měly i naše babičky a maminky v minulosti? I dnes je v módě nosit pletené, háčkované a vyšívané věci. Je to stále trendem, který je v oblibě a to u všech generací.

Je pravdou, že jsme lenivý a vše si kupujeme, než abychom si sami vyrobily druhy půvabných typů oděvů či zkrášlení našich domovů.

Hobby, jako je pletení, se stále udržuje a j vzácným koníčkem každé z nás.


Co je potřeba při tomto koníčku?

–          háčky
–          jehlice
–          vlna
–          příze
–          měřidlo jehlic
–          bambulkovač
–          koncovky jehlic
–          pletací kruh
–          počítadlo řad

Praktické hobby, jako je pletení, je inspirací všem. Věnují se tomu dívky i ženy od pradávna a jako domácí koníček je stále v módě. Není to levná záležitost a tak je potřeba vědět dobře, co nás daná výbava k této činnosti bude stát.


Zvířátka pro nejmenší

Uplést krásné pletené zvířátko, je nádhernou činností. Milují je malé děti v každém věku, jsou moderní, krásné a velmi inspirující. Dokonalým koníčkem, jaký můžeme mít, je věnovat se nadále pletení, háčkování i výrobě v tomto směru. Krásnou vyšívanou či háčkovanou ozdobou, můžeme vylepšit moderně image celého bytu, pokoje i udělat dokonalou radost, když je potřeba věnovat krásný a moderní dar. Po staletí se hobby jako je pletení vždy uplatnilo a dodnes zůstává naší dokonalou zábavou, nejen ve dnech, kdy nám počasí nepřeje výletů a procházek po venku.

Hobby

Oslava narozenin trochu jinak

Oslava dětských narozenin je událost, kterou nelze podcenit. Dnešní dítě chápe tento den, jako okamžik, při kterém je ono samo na významné pozici a je mu věnována velká pozornost celé rodiny.

V posledních letech je také zavedeným zvykem pořádat narozeninové párty s pozváním svých kamarádů, pro které se většinou snaží starostliví rodiče zajistit zábavný program. Ne vždy se ale jejich dobrý úmysl setká s úspěchem. Oslavenec se svou partou už totiž klauna i kouzelníka viděl na mnoha jiných oslavách a hry v bytě, nebo na zahradě už také nikoho příliš nenadchnou.

Dívka na trampolíně

Veškeré úsilí rodičů pak přechází ve zklamání všech zúčastněných. Proto svěřte svoje starosti s přípravou oslav kde se dokonale postarají o to, aby se celá narozeninová párty dokonale vydařila. Děti si zde mohou zaskákat na různých typech trampolín a mezitím sfouknout svíčky na narozeninovém dortu, nebo se u baru občerstvit domácími limonádami. Pro rodiče, nebo jiný doprovod je zde připraveno posezení s kávou, čajem a dalšími nápoji. Najdete zde i dětmi milované klasické párky v rohlíku, nebo zmrzlinu a mnoho dalších typicky narozeninových pochoutek.

Svazek balonků s nápisem “šťastné narozeniny”

Nebráníme vám ani přinesení vlastních drobnějších pochutin a zároveň zajišťujeme catering na oslavy. Většina dětí trampolíny zná ze svých zahrad a hřišť, ale ty naše jsou specifické, a proto doporučujeme zároveň s objednávkou termínu také zároveň zajistit zkušeného trenéra, který se bude malým skokanům po celou dobu věnovat a dohlížet na jejich bezpečnost. V tomto směru mohou být tedy rodiče zcela klidní a mít jistotu, že na takovou oslavu narozenin jejich dítě ani pozvaní hosté dlouho nezapomenou. Ať už jde o děti od šesti třeba až do dvaceti let, buďte ubezpečeni, že všechny u nás budou doslova “skákat radostí”!

Hobby

Úniková hra Pardubice

Zkuste si zajet do Pardubic na luxusní únikovou hru, která vás pohltí a opravdu vás dostane. Máme vše vymyšlené tak, aby to bylo zábavné, aby vám to rychle uteklo, abyste se opravdu pobavily a zamysleli se nad tím, co právě děláte. Nemusíte už žít pouze a jen ve virtuálním světě, ale také byste měli žít i ve světě skutečném. Je dobré si zahrát hry, které jsou kolektivní. Tyhle hry jsou speciální v tom, že budete muset za pomoci přítomnosti ostatních členů týmu, zjistit přístupový kód, který zadáte do dveří, které se otevřou, jen v případě, že použijete správně kód. Abyste ten kód zjistili správně, je potřeba se k němu propracovat a to za splnění určitých úkolů, překvapení a skrytých záhad, které vy, jako členové týmu musíte odhalit.

bílá stěna

Sami můžete zjistit, jak vás vnímá. Buď budete v pozici vedoucího, který bude všechno organizovat, nebo se budete hrát jako tým a budete všechno řešit společně. Jedině tak se dopracujete ke správnému výsledku. Někomu to třeba bude docházet rychleji a někomu zase pomaleji. Nikdy to ale nemůžete zjistit, pokud se vydáte právě to zkusit na vlastní kůži. Váš mozek začne pracovat naplno a všechno bude opravdu nasvědčovat tomu, že ty dveře otevřete.

Zajímavé možnosti

Můžete si zvolit i variantu bez nápověd, ale když se nebudete cítit a nebudete moct vědět, tak vám můžeme dál nápovědu, abyste se pohnuli z místa. Pokud jste již na nějaké únikové hře byli, tak asi víte, jak to celé funguje a na co si máte dávat pozor. Jakmile zjistíte princip, tak už to půjde rychleji. Je to velmi atraktivní výlet, který je velmi speciální a velmi originální.

obtížná logika

Jestliže jste tohle ještě nikdy nezkusili, je načase, abyste se objednali a vybrali si termín a určitě tohle všechno zkusili společně se svými kamarády. Rodina se také zabaví. A další skvělá věc na tom všem je to, že je to něco jiného. Už nemusíte jezdit na klasické výlety, ale můžete si zkusit i tenhle akční a velmi napínavý a logický výlet, kdy je nutné zapojit i mozek. Úniková hra Pardubice vás zabaví.

Hobby

Třetí největší evropská země

Stát, který se svým územím rozkládá jak v Asii (převážná část), tak v Evropě, má rozlohu o více jak tři čtvrtě milionu kilometrů čtverečních a počet jeho obyvatel dosahuje osmi desítek milionů. Hlavním městem není tolik oblíbený Istanbul, ale Ankara. Díky své poloze se může pyšnit tím, že se zde střetává více kultur a tím se může chlubit i neuvěřitelným množstvím památek. Stejně tak je tomu, i co se týká přírody. Navíc se může pochlubit tím, že jeho břehy omývají hned tři moře .
galata istanbul

Turisty hojně navštěvovaný Instanbul, dříve také označován jako Cařihrad, na svém území nabízí návštěvníkům pozůstatky z Byzantské říše a spoustu mešit a chrámů.
V samotném hlavním městě najdete vliv moderní kultury, ale pokud zatoužíte po trošce historie, určitě bude stát za návštěvu staré město.
Trojského koně a vše, co s ním bylo spojené, zná snad každý, stejně tak existenci Homéra, známého básníka. Trója jako taková, tedy spíše její ostatky, byly objeveny až ve druhé polovině devatenáctého století a od té doby jsou velkým lákadlem nejen pro odborníky z oboru archeologie, ale také milovníků historie.
jachta a člun
Chetité, obyvatelé žijící na území Malé Asie před naším letopočtem po sobě zanechali spoustu staveb, které se ve zbytcích zachovaly až do dnešních dnů. Hattusu najdete jen několik málo kilometrů od Ankary.
Kromě tří moří, která omývají břehy Turecka, na východě této země určitě navštivte Vanské jezero, které o rozloze více jak tři a půl kilometrů čtverečních nabízí i pohled na hory.
zřícenina v turecku
U přírodních skvostů ještě chvíli zůstaňme, pokud Turecko navštívíte, nevynechejte národní park a také oblast Kappadokii, která vás učaruje svými skalisky. A pokud jsou hory vaším oblíbeným cílem, pak na vás čeká více než pět kilometrů vysoká Ararat, kde podle pověsti, měla být první zastávka bájné Noemovy archy.