Category Archives: Online

Online

Instagram versus EyeEm

Instagram je online mobilní sociální síť, kde se sdílí různé fotografie, momentky nebo zajímavé události, případně i videa. Ty se pak následně mohou sdílet pomocí dalších sociálních sítí. V podstatě, než ho koupil Facebook tak měl profesionální ambice, jenomže pak se strhla vlna selfíček a ambice ustoupily stranou. Ačkoliv je nyní asi čtvrtou největší sociální sítí světa, neznamená to, že je tou nejlepší, existují totiž další fotografické sítě a momentálně se dá říci, že mu těsně na záda dýchá tvrdá konkurence v podobě aplikace EyeEm. Má skutečně profesionální vypracování, ale zatím ještě není tolik rozšířená. Tudíž se s ní můžete setkat i v podobě lákadel jako je výzva k výhře nového telefonu nebo cesty na veletrh.
fotky na instagramu

Základní údaje

Byla doba, kdy se původně aplikace EyeEm snažila dohnat Instagram a možná ho i předběhnout. Když najednou na této cestě si tvůrci uvědomili, že tudy cesta ke slávě nepovede a že v podstatě chtějí vytvořit úplně jiný směr a cíl. Díky tomu nemusíme, být stále činí a dodávat nové materiály a přesto si za fotografování můžeme vydělat nějakou korunku.
instagram na mobilu
Obě dvě aplikace mají své různé nabídky:
·         Instagram – pokud začínáme, tak se tu můžeme i snadno ztratit. Po otevření aplikace se nám nabízí 5 možností
domovská stránka, zde jsou různé příspěvky uživatelů, ale i reklamy, na kterých se vydělává
lupa umožní vyhledávání různých příspěvků po celé síti
plus je sice matematické znaménko, ale zde nám umožní přidat nový příspěvek
srdíčko je pro nahlédnutí, abychom viděli, jak se náš příspěvek líbí ostatním
– ikonka s naším profilovým obrázkem je jasná informace o nás samotných
·         EyeEm – má také své ikonky, ale jsou navíc označené textovým doplňkem
Discower nabízí uživatelům nějaký hodnotný obsah, návody, publikace a různá doporučení.
Folloeing – je něco podobného jako domovská strana Instagramu
fotoaparát je jasná značka pro naše fotografie, které můžeme vyfotit nebo přidat z galerie
Missions – zde uvidíme výzvy pro nás, podle kvality fotografie získáme ocenění nebo i možnost zveřejnění v časopise a podobně.
Me – opět to není nic jiného, než informace o nás samotných.

Online

Zajímavosti z ptačí říše


·         Jaké funkce plní peří?


Ptáci mají dva druhy peří, prachové peří je izoluje a obrysové peří kryje tělo. Letky, které umožňují ptákům let, jsou také z obrysového peří. Někteří ptáci vynikají nádherně zbarveným peřím. Především se jedná o samce, kteří se tak snaží nalákat samičku. Samice naopak bývají zbarvené do odstínů hnědé a šedé barvy, aby pokud možno byly co nejméně nápadné a mohly tak chránit svá mláďata. Ptáci věnují úpravě a čištění peří mnoho času. Vodní ptáci si peří mastí výměškem kostrční žlázy, aby se ve vodě nepromáčelo. Černé či červené zbarvení napomáhá lepšímu absorbování slunečního tepla.

 


·       rybák dlouhoocasý 
Proč se ptáci na zimu stěhují?


Chladné počasí a nedostatek potravy jsou hlavními důvody odletu některých druhů do teplejších krajů. Velkým nedostatkem potravy trpí zejména hmyzožraví ptáci, neboť v zimě hmyz nelétá. Některé druhy se přesunou jen několik stovek metrů, naopak rybák dlouhoocasý, rekordman v délce letu, se přesouvá z arktických oblastí na severu až na břehy Antarktidy. Jeho cesta tedy měří až 50 000 kilometrů!


pelikán na vodě

Proč někteří ptáci nelétají?


U některých druhů křídla zakrněla a ptáci tak ztratili schopnost letu. Jedním z důvodu může být to, že v místě kde se usadili, neměli přirozené nepřátele a nemuseli tak unikat. Tito ptáci se vymykají svou velikostí, dosáhli větších velikostí za cenu ztráty možnosti létat. Tyto ptáky zařazujeme do řádu běžců. Další zajímavostí je, že u řady z nich péči o vejce a výchovu mláďat přebírají samci. Jedná se například o pštrosy, nandu či emu. Dalším velmi známým a oblíbeným druhem nelétavých ptáků jsou tučňáci. Těm se křídla přeměnila v ploutve. Národním symbolem Nového Zélandu je další z nelétavých ptáků, a to kivi. Rozlišujeme pět druhů a všechny žijí právě zde. Kivi snáší obrovská vejce, která jsou až šestkrát větší než vejce slepičí. Všechny druhy jsou bohužel ohrožené vyhubením, zejména z důvodu odlesňovaní a pak také zavlečení nepůvodních druhů (kočka) na Nový Zéland. Podle tohoto ptáka dostalo název i ovoce zde pěstované.


Online

5 typů na online podnikání

Typy na online podnikání, do kterých se můžete pustit bez velkých investic!
 

1.      Hrajte si s písmenky!

 
V dnešní době je vše o vizuálním vnímání a slova hrají čím dál tím větší roli nejenom v offline, ale také v online světě. Mnoho firem najímá specialisty nebo zájemce, kteří ovládají český jazyk na psaní obsahových článků, produktových textů či statusů na sociálních sítích. Výhodou je práce odkudkoliv, nejste závislí na jednom místě a zlepšíte si slovní zásobu!
muž u šicího stroje

2.      Dropshipping

 
Oblíbená forma podnikání, která spočívá v přeposílání objednaného zboží přímo od výrobce či velkoobchodu. Odpadá zde jakákoliv starost se zbožím, které kvůli dropshippingu nemusíte mít fyzicky naskladněné. Vše se zasílá pod vaším jménem či jménem firmy.

3.      Koučování či poradenství

 
Ovládáte dobře nějakou činnost? Baví vás učit a jednat s lidmi tváří v tvář? Vyzkoušejte koučování! Navrhněte si jednoduché stránky, které poslouží jako vaše portfolio nabízených služeb a na kterých máte možnost napsat několik řádků o vaší osobě a o zájmech, kterými se zabýváte. Finance, fitness či jazyky? Nebojte se a propagujte se!
 

4.      Fotografování a editace

 
Internet je fotografiemi doslova přesycen, ať už se jedná o profesionálně či amatérsky pořízené. Fotografie jsou součástí našeho každodenního života. Ačkoliv existují různé editory či aplikace na jejich úpravu, bez znalosti photoshopu se dnes neobejdeme. Zdokonalte své dovednosti a ukažte ostatním, co ve vás je!
 psaní propiskou

5.      Zlaté ručičky!

 
Zbožňujete vůni dřeva? Rádi trávíte hodiny za šicím strojem? Zaregistrujte se na portály jako je fler, etsy, nebo slovenský sashe a nenechávejte si vlastní tvorbu pro sebe. Ačkoliv vaše prodejní cena bude navýšena o provize, o zbytek se starat nemusíte. Tyto rukodělné portály nabízí propracovaný systém, díky kterému nemusíte řešit další činnosti.

Online

Připraví univerzitní práci za vás

Je množství online firem, které jsou schopné vypracovat podklady k závěrečným pracím, udělat korektury textu, překlady z nejrůznějších jazyků apod. Pokud máte potíže se sepsáním rozličných prací, potom pro vás taková nabídka může být zajímavá. Podívejme se nyní na její klady a zápory:

Proč je dobré nechat si text vyhotovit
–          Budete mít jistotu, že vaše dílo je kvalitní a odborné.
–           Tím, že vám s prací někdo pomůže, ušetříte množství času na jiné činnosti.
–          Pokud vaše dílo necháte opravit odborníky, pak se zbavíte strachu a stresu z vytvoření nedostatečně dobrého textu.
–          Nakonec získáte jistotu, že práci budete mít hotovou, ve vámi požadovaném termínu.


Zápory daných online služeb

–          Jedním z největších záporů je fakt, že celou problematiku vlastní práce člověk nebude ovládat natolik dobřejako by si ji osvojil, pokud by dílo napsal i opravil zcela samostatně.

–          Jestliže po někom požadujeme vypracování celé práce a následně ji vydáváme za vlastní dílo, pak je to nezákonné. Kdyby kdokoliv například ohledně univerzitního díla zjistil, že ho student nenapsal sám, pak bude daný člověk ze školy vyhozen.

–          Poslední důležitou negativní stránkou celé věci je; jednotlivými firmami požadovaná poměrněvysoká cenaza tuto službu.

Firem nabízejících vypracování nejrůznějších textů je celá řada, patří mezi ně například: seminarkyza1.cz, seminarky-4you.cz nebo napisemezavas.cz. Možností je však mnohem víc a je snadné další podobné nabídky vyhledat na internetu. Vhodné je zvolit si takovou firmu, kde můžete průběh tvoření zakázky diskutovat přímo s pisatelem. Dále je dobré volit takovou, která nabízí možnost přepracování díla v případě nespokojenosti, či vrácení peněz, a nakonec je rozumné zvážit poplatky, které jednotlivé online podniky za službu požadují.

Online

V čem jsou lepší online přátelé?

Nárůstem stále větší obliby internetu dochází k zajímavému jevu, který však vyplývá ze  skutečnosti, jenž nám online připojení poskytuje.
Internet je jistě užitečný prostředek, který zprostředkovává osobní a pracovní vztahy a komunikaci. Snadno se můžeme spojit se svými vzdálenými příbuznými a rodinnými příslušníky, kteří odcestovali do ciziny nebo odjeli daleko za prací. Usnadňuje nám různé pracovní záležitostí, když jich mnoho můžeme vyřídit právě komunikací přes internet.

Je však stále větší množství lidí, kteří internet využívají k seznamování se s novými lidmi a vyměňování si názorů. Jistě není nic špatného seznámit se na internetu a najít zde partnera pro život podobně jako pomocí inzerátů. Ovšemupřednostňovat online přátele před těmi reálnými, to může být způsob, jak uniknout před problémy, smutkem a negativními emocemi.
 
Stále na sociálních sítích
Neustále připojený na internetu, neustále dostupný, neustále online na Skype – vždy připravený potkávat nové lidi, odpovídat na ty, co se ozvou, nacházet nová přátelství. Vlastně na tom není nic špatného. Ale rychlá výměna osobních informací, která je zde umožněna mnohem snadněji než v osobním setkání, vytváří určité emocionální pouto. Člověk velmi snadno v tomto anonymním světě o sobě mnoho prozradí, stejně jako se mnoho o druhém dozví.

Touha vracet se do virtuálního světa
Snadnější navazování známostí a přátelství po internetu povzbuzuje neustálou touhu se do virtuálního světa vracet a zažívat v něm všechno, o co jsme ve světě skutečném ochuzeni. Online aktivity začnou přinášet tolik potěšení a radosti, že jsou upřednostňovány na úkor normálních aktivit v reálném čase, protože toho času už mnoho nezbývá. Internetová komunikace se může někomu tolik zalíbit, že skutečný svět mu začne připadat ubohý a nezajímavý. Uniká tak stresu v obyčejném životě, vždyť utváření vztahů na internetu je přece o mnoho snazší!

Online

Existuje internetová závislost?

Internet jistě ano. Technologické spojení se světem je v dnešní době nutností, protože charakterizuje naši moderní dobu. Ovšem každá mince má dvě strany. Když nevíme už, na kterém portálu dřív chatovat a zanedbáváme kvůli tomu rodinu i přátele, asi něco v pořádku již není.

Internetová komunikace nám sice může pomoci překonat mnoho problémů, ale když nás potřeba být neustále online pohltí a my už téměř o nic jiného nestojíme, stává se únik do internetového světa pro nás neovladatelnou touhou.

Podle odborníků byla internetová závislost prvně popsána již v roce 1989 a začala být přirovnávána ke každé jiné závislosti jako jsou drogy, nutkavé nakupování nebo gamblerství.
 
JSEM KAŽDÝ DEN NA INTERNETU, JSEM TEDY ZÁVISLÝ?
Ne, to zcela určitě nejste, i když se hranice závislosti těžko určuje. Nejčastější závislost lze vidět v chatování a online hrách. 

Pro definování závislosti bývají použity tyto příznaky:

·         zvyšování dávek (růst tolerance)
·         neklid nebo podrážděnost při pokusu omezit nebo přestat s hraním (chatováním)
·         způsob úniku od problémů nebo uvolnění pocitů bezmoci, viny, úzkosti nebo deprese
·         lhaní rodině a přátelům kvůli rozsahu svého hraní (chatování)
·         riskování ztráty nebo důležitých osobních vztahů, zaměstnání nebo příležitosti k němu kvůli hraní (chatování)

Pro internetovou závislost se používají také výrazy jako patologické nebo nutkavé užívání internetu či počítačoví či internetoví narkomani. Projevuje prý se stejnými charakteristickými vlastnostmi jako užívání drog: pocity vzrušení, uklidnění, úniku i abstinenčními příznaky:podrážděnost a náladovost při nemožnosti být na internetu, který se stává dominantní činností, zajišťující pocit uspokojení. A to i přes závažné důsledky, které to přináší, jako je zpřetrhání sociálních vazeb a vážných problémů ve vztazích.

Online

Proč chceme být za každou cenu online?

Být online se stalo za poslední léta tak trochu módou. Kdo není stále k zastižení, vypadá poněkud nepatřičně. Vypadá to, že když nejste na počítači nebo na mobilu, jako kdybyste nežili. Něco nás neustále nutí k tomu, abychom počítač nebo mobil vůbec nevypínali, protože co kdyby nás náhodou někdo zrovna v tu dobu sháněl a nutně nám potřeboval něco říci. Dokonce i na schůzích nebo u lékaře máme téměř jakýsi pocit provinění, když musíme svůj mobil na hodinu či dvě vypnout. Už slyšíme z řeči konečně se dovolajícího člověka vyznívající výčitku, že jsme si dovolili mu hovor nevzít a že neodpovídáme ani na SMS.

Ano, je to styl na našeho života. Informační a komunikační technologie nás v současné době převálcovaly, jsou v naší moderní společnosti nepostradatelné a od naší internetové gramotnosti se odvíjí úspěšnost. Kdo neovládá internet, stává se jakýmsi podivínem.
 
Elektronické zdroje vytlačují učebnice 
Studenti ke své přípravě na zkoušky stále více využívají počítače, tablety a chytré telefony. Online portály a specializované aplikace se stávají zdrojem pro jejich výuku, najdou na nich vše potřebné k maturitám a otestování znalostí. Také k samovzdělávání, například procvičování angličtiny najdou všichni, nejen studenti, efektivní způsob procvičování slovní zásoby a správné výslovnosti.
 
Dnes je to zcela přirozené
Informační technologie jistě přináší celé naší společnosti i jednotlivci nemalý prospěch. Vždyť jak bychom si zjistili celou řadu informací, které nutně potřebujeme znát a hlavně se k nim co nejrychleji dostat. Dříve chodili lidé pro všechny vědomosti pouze do vědeckých knihoven, zúčastňovali se přednášek a kurzů, kde si dělali ručně poznámky. To už si dnes neumíme ani představit, protože si vše vytiskneme přímo z webových stránek a také jsme na ně všude odkazováni. Chcete-li něco znát, obraťte se na online server!

Online

Jak se nenechat okrást na internetu?

Online nakupování může být skvělý způsob, jak ušetřit vaše peníze. Díky možnostem, které v oblasti nákupů máte, se může online shopping proměnit v zábavu, při které navíc ušetříte. Navíc je to velmi pohodlné, jelikož nemusíte nikam jezdit. Jen se připojíte z domu k internetu, projdete si všechny možné obchody, e-shopy a online prodejny a vyberete si přesně to zboží, po kterém toužíte. Díky možnosti internetových srovnávačů si můžete porovnat ceny v podstatě u jakéhokoliv výrobku, který si chcete zakoupit. Při nákupech na internetu si ale musíte dávat pozor.

platba kartou

Můžete snadno narazit na podvodný e-shop, kde se vás budou snažit obrat o vaše těžce vydělané peníze. Tomu můžete zabránit především svou obezřetností. Pokud se vám bude zdát nějaký e-shop nedůvěryhodný, nenakupujte na něm. Pomoci vám mohou i recenze, kde lidé hodnotí, jak byli spokojeni s nákupem na jednotlivých e-shopech. Stačí si do vyhledávače zadat název e-shopu a uvidíte, že kolikrát se vám dostane zajímavého čtení. Nikdy si také v mobilu, nebo na různých nakupovacích portálech nenechejte uloženou platební kartu. Hackeři se mohou nabourat do vašeho účtu a velmi jednoduše ji zneužít.

platba kartou

Proto tomu obětujte čas a vždy zadávejte údaje ze své platební karty znovu. Upozornit na to, že je s e-shopem něco v nepořádku by vás mohlo i to, že ceny na něm jsou až přehnaně výhodné, pokud si cenu porovnáte s aktuální nabídkou dalších e-shopů. Také může být divné, pokud nabízí zboží, které je jinak beznadějně nedostupné. Ušetřit můžete i tehdy, když si dáte pozor na podobné pochybné e-shopy. I spoustu velkých, ověřených e-shopů nabízí pro své zákazníky slevy, které mohou při nákupech využít. Například About you slevu 25 zeleneslevy.cz. E-shop About you je jeden z největších e-shopů s oblečením a doplňky. Najdete tu spoustu skvělého zboží za příznivé ceny.

Online

Účetnictví není vždy problém

O peníze jde, jak se traduje, vždycky až v první řadě. A kdo chce vést spokojený život, musí se mimo jiné nevyhnutelně postarat i o to, aby s penězi vždy dokonale vycházel. Což nemusí být snadné ani u zaměstnanců, důchodců či jim podobných lidí se stabilním příjmem a minimem zodpovědnosti. A což teprve takoví soukromí podnikatelé! Pro ty je to, co souvisí s jejich financemi, nejednou hodně velký problém. A to i když jsou dostatečně ziskoví a nemohou si stěžovat na nouzi.

mince EU

Když si totiž soukromníci vydělávají, mají to dobré, a čím víc si vydělají, tím je to pro ně nesporně lepší, jenže tato přednost je tu provázena i tou nepříjemnou záležitostí, jíž jsou povinné odvody a další platby. Jakmile se tu vydělá byť třeba i jenom pakatel, musí se rázem platit státu nebo třeba zdravotní pojišťovně, a je samozřejmé, že je třeba zúčtovat i se svými zaměstnanci, dodavateli, odběrateli a případně i dalšími osobami a institucemi. A přepočítávat to, co, kdy a komu v jaké výši zaplatit, není často ani trochu snadné. Zejména pro lidi, kteří podnikají v něčem na hony vzdáleném financím, kteří jsou možná dobří v něčem jiném, ale ne v účetnictví.

visící eura

Jenže daně a další odvody musí platit i ti, kdo neví, jak na to. A co jim pak zbývá? Co mají dělat, aby mohli i nadále podnikat, a přitom se nedostali do možných problémů? Pokud jsou tito ze srdce naší země, mohou se naštěstí spolehnout na to, že jim zajistí vedení účetnictví Praha https://jkcredit.cz/sluzby/ucetnictvi-danova-evidence/. Spolehlivá firma, která se právě v záležitostech účetnictví vyzná, specializuje se na ně a může tak poskytnout komukoliv podnikajícímu třeba i tolik potřebnou pomoc.

A proto se na tuto firmu obracejí ti, kdo chtějí podnikat, aniž by se při tom zatěžovali vedením svého účetnictví. Protože tato služba zajistí, že budou mít i bez vynaložení sebemenšího úsilí své účty vždycky v pořádku.

Online

Instalatérům třikrát sláva

Instalatéři jsou sice navenek jenom obyčejní lidé, ale jsou takoví skutečně jenom navenek. Nejpozději ve chvílích, kdy od nich potřebujeme nějakou pomoc, si totiž uvědomíme, jak jsou pro nás tito vlastně důležití a co bychom hodně bolestně postrádali, kdyby jich nebylo.

Každý z nás přece potřebuje doma a vesměs nejen doma vodovod. Kdybychom sem neměli zavedenou vodu, jak by se nám tu žilo? Prachmizerně. To bychom si museli vodu odněkud nosit nebo vozit, a to by bylo nepraktické a často i komplikované, nehygienické a drahé.

montáž kohoutku

Každý z nás pak na stejných místech potřebuje i odpady a kanalizaci. Bez toho by nám voda doma překážela a hromadící se splašky by nebyly něčím, v čem bychom chtěli žít. A vynášet to nebo vylévat třeba na ulici by nebylo dokonalé řešení.

A každý z nás také potřebuje různé vybavení, které je k vodovodu a kanalizaci připojené, a i to by nám bez instalatérů nevyhnutelně chybělo. K čemu by nám byla nenainstalovaná pračka, sprcha nebo umyvadlo bez vody, že? Jak bychom bez instalace a všeho kolem využívali záchodovou mísu? To by bylo přece zhola nemožné.

tekoucí voda

A tak se bez instalatérů v žádném případě neobejdeme. Potřebujeme je na drobné práce i na činnosti velkého rozsahu, při nichž je nedokáže nikdo nahradit. A když potřebuje profesi instalatér Praha https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha je skvělou volbou. Protože lidé z této firmy nabízejí dokonalý nonstop servis, díky kterému se lidé nikdy nedostanou do větších problémů, než jsou ty skutečně nevyhnutelné. Protože takoví instalatéři odvedou objednané práce stejně jako přispěchají na pomoc k mimořádným situacím, a nikoho tedy nenechají na holičkách.

A kdo už někdy zažil situaci, v níž nesehnal potřebného odborníka na tento typ prací, ví, že je taková nabídka nonstop pomoci učiněné terno. Za které lze instalatéry pomalu blahořečit.