Category Archives: Auto moto

Auto moto

Když se z rodiny stanou cyklisté

Mnoho lidí začíná jako dítě, které se naučilo na kole. Později výletuje na kole se s vým partnerem a z dětské zábavy se stane záliba, které holduje celá rodina. Dokud je mladý pár sám, většinou provozovat tento příjemný sport není problém. Stačí, aby dbali na správný technický stav jízdního kola, na silnici dbali dopravních předpisů a o krásné zážitky v sedle bicyklu není nouze.
dítě na kole
Přijde ale období, kdy se mladá rodina rozroste o potomstvo a je možné volit mezi tím, že se svého koníčka vzdáte a zůstáváte doma a říkáte si, že vše zas obnovíte, až dítě bude jezdit na svém kole. Ve většině případů ale dochází k určitému rozladění rodiny, protože mužská polovina rodiny se koníčku vzdát nechce, a tak se často stává, že maminka s dítětem sedí doma, zatím co manžel výletuje. Vnáší to do rodiny nesprávné energie a není to nutné.  Jakmile dítě dokáže samostatně sedět, je možné řešit tuto problematiku zakoupením cyklosedačky, kterou přiděláme na své jízdní kolo a příjemných zážitků se může zúčastnit celá rodina.
zabalené kolo

Co všechno vědět o cyklosedačkách


        do cykosedačky nikdy neposazujeme dítě, které ještě samostatně nesedí. V praxi to vypadá tak, že nejvhodnější věk bývá tak kolem jednoho roku dítěte. V opačném případě, kdy bychom dítě do sedačky připevnily a do sedu nuceně polohovali, je nebezpečí, že budeme batoleti křivit páteř a můžeme ho trvale poškodit na zdraví.


        Pro nejmenší děti lze zvolit polohovatelné cyklosedačky. Tyto sedačky se montují na zadní část kola a pokud podnikáme dlouhé výlety, je příjemné, když si dítě může během cesty i zdřímnout.


        Sedačky montované dopředu-přední cyklosedačky. Tyto sedačky se montují na přední tyč kola a lze na nich převážet děti do 15 kg váhy. Příjemné u tohoto typu je, že řidič kola má neustále přehled o stavu dítěte a může ihned zareagovat na jeho potřeby. Nevýhoda je, že při případné kolizi je dítě první na řadě ve střetu s případným kolizním předmětem a je vystaveno i nepříjemnému větru a létajícímu hmyzu.


        Ke každé cyklosedačce pořiďte  dětskou přilbu!!!!!!!! Vaše zážitky tak budou dokonalé pro celou rodinu.

Auto moto

Jak nakupovat automobil?

Málokterá rodina dnes zůstává bez automobilu. Tento pomocník má v rodině mnoho funkcí. Mnozí lidé se dopravují autem pravidelně do vzdálenějšího zaměstnání. Mnozí vozí děti do škol. Početnější rodina také přivítá, když je možné dovézt těžký nákup nebo si vyjet na společný výlet.

Důvodů, proč vlastnit auto je mnoho. Vyvstává však otázka, jaké auto si pořídit a na co dávat důraz při jeho nákupu. Rozhodneme-li se pro nákup nového vozu, budou zde hrát roli především finance, které chceme do auta investovat, výběr objemu motoru a značky, která bude našim požadavkům nejvíce vyhovovat. Za ostatní nám ručí prodejce a garantovaná záruka nového vozu.

Často však sáhneme po vozidle ojetém, kdy můžeme za dobrou cenu zakoupit auto, které nám může sloužit ještě mnoho let. Je však třeba určité ostražitosti, abychom se nenechali napálit.

Co sledovat při nákupu ojetého vozu
1/ stav vozidla motoricky– kvalita motoru, jeho zachovalost, najeté kilometry
2/ stav karoserie– zda není prorezavělá, odřená nebo pomačkaná
3/ stav interiéru vozidla– čistota, zachovalost čalounění, výbava vnitřních prostor vozidla
4/ stav pneumatik- ojetí pneumatik také vypovídá o používání auta, ale i o jeho technickém stavu. Např. jednostranné sjetí vzorku gum svědčí o technickém problému na některé součástce. Celkové sjetí vzorku nás pak informuje o tom, že brzy budeme muset do obutí auta investovat další peníze.
5/ poměr ceny a stavu vozidla- záleží na tom, kolik kdo chce nebo může investovat do automobilu a dle toho pak bude směrován i výběr vozu. Jde i o důvod, proč si automobil pořizujeme a jak dlouho očekáváme, že nám bude sloužit. Jinak si budeme vybírat auto na dlouhé cesty a jinak na popojíždění po městských ulicích.

Při nákupu auta novéh pak musíme brát na zřetel, že nové auto je třeba zajíždět, což klade na řidiče určité požadavky, jak s autem zacházet.

Jak zajíždět nový vůz
1/ otáčky motoru by neměly jít za hranici 4000/min.
2/ nedávat plný plyn- hrozí poškození pístů
3/ nejezděte krátké trasy
4/ netahejte těžké přívěsy
Věcí, na které je třeba dávat pozor je jistě víc, ale o tom vás bude informovat každý správný prodejce. Důležité je jedno, ať již jde o auto ojeté či nové- sžít se s novým řízením a neriskovat.

Auto moto

Svatební den by měl být ten nejkrásnější

Svatba by měla být nejkrásnějším dnem v životě. Velkolepá hostina, překrásné šaty, to vše k tomuto krásnému dni patří. Svatbu prožívají především ženy. Je to jediný den v životě, kdy si každá mladá žena připadá jako opravdová princezna. A není divu.

V čarokrásných šatech vypadá překrásně každičká žena. Je pravda, že muži si tento den užívají trochu méně. Zatímco svatební šaty nabízejí dostatečné množství prostoru pro fantazii, u mužů to je trochu jinak. Samozřejmě je možné se ženit třeba v bílém fraku, ale neobvyklé módní mužské kreace většinou vymyslí ženy.

I muž má právo užít si svou svatbu jako král

Je tedy něco, co by si mohl muž na svatbě užít? Rozhodně ano. Třeba vozový park. Zatímco ženy touží po jízdě v kočáře, muž touží po jízdě v luxusním autě. Proto jsou vítanými hosty bohatí přátelé, kteří mají k dispozici nadstandardní vozový park. Ovšem není to nutné. Luxusní vůz si přece můžete pro svůj velký den zapůjčit podobně jako šaty. A věřte nevěřte, cena pravděpodobně bude podstatně nižší než dáte za půjčovné šatů.

Je libo vyrazit na staroměstskou radnici v limuzíně? Není nic snadnějšího než si tuto službu objednat. Chcete přijet do kostela ve starobylém veteránu? Není problém.

I muž má právo na to, aby si o vlastní svatbě dopřáljedinečný zážitek na celý život. Nota bene luxusní vůz se na svatebních fotografiích bude překrásně vyjímat.

Samozřejmě nikde není řečeno, že limuzínu si musíte pronajmout jen za účelem svatby. Je mnoho jiných způsobů, kdy jízda luxusním vozem může nasadit korunu významné události. Například se může jednat o oslavu významného jubilea nebo oslavu stříbrné či zlaté svatby, ve výčtu je jistě možné pokračovat. Pokud jste muž romantik, můžete projížďku limuzínou například využit k tomu, abyste v ní svou milovanou požádal o ruku.

Auto moto

Dopřejte si výlet plný koní

Pokud jste milovníkem automobilové historie a zamíříte v letních měsících do moravskoslezského kraje, určitě byste si neměl nechat ujít tři výstavy, které Vás určitě velmi potěší.
 

Tři výstavy pro milovníky auto-moto historie

·         Výstava American Classic Cars– výstava luxusních amerických veteránů, která se v obměnách uskutečňuje vždy od června do konce srpna. Můžete sledovat vozy od roku 1911 až do současnosti. Auta obvykle za účelem výstavy zapůjčují nadšení sběratelé veteránů. Součástí výstavy je také prodej suvenýrů, kdy si můžete zakoupit například modely veteránů, různé dárkové předměty. Lístky jsou slosovatelné, můžete tedy soutěžit o ceny.

·         Stálá expozice historických motocyklů– jak by k tomu přišli milovníci motorek, kdyby se na Černé louce konala pouze výstava veteránů aut. Ostrava nabízí výstavu historických motocyklů z let 1920 – 1979. Všechny exponáty daroval sochař Miroslav Rybička, který je sbíral a všechny zrestauroval. A pak že se nevyplatí mít zálibu ve staré a nepotřebné veteši. Díky lidem jako je pan Rybička mohou staré nepotřebné věci získat svou zašlou slávu zpět.

·         Technické muzeum Tatra Kopřivnice– automobilka Tatra má svou nejlepší éru za sebou. Přesto můžete navštívit fenomenální muzeum Tatrovky v malebném městečku Kopřivnice. Můžete sledovat historii automobilky od jejích počátků až do současnosti. K vidění je na šedesát automobilů osobních i nákladních.

Prohlídka je velmi interaktivní, zaujme tedy každého, dívky i chlapce, mladé i lidi dříve narozené. Určitě bychom doporučili také návštěvu Muzea Fojtství. Jedná se o výstavu bryček a kočárů, kterou zřídil podnikatel Ignác Šustala. Tato výroba totiž souvisí se vznikem automobilky. Zkrátka kola jako kola. A protože se Kopřivnice nachází v malebné bráně Beskyd, spojte návštěvu muzea také s návštěvou zdejších krás.

Auto moto

Rivalové – DVD tip

Máte rádi formuli jedna? Milujete vůni spáleného benzínu a zvuk kol skřípajících po vozovce? Fascinuje Vás rychlá jízda a jste pravidelným návštěvníkem závodů Formule 1? Zajímají Vás legendy tohoto nebezpečného sportu? Pak byste určitě měli vidět skvělý film Rivalové, který v česko-slovenské filmové databázi získal neuvěřitelných 90%.
Jedná se o souboj dvou rivalů, jezdců formule jedna, slavných jezdců Rakušana Nikiho Laudy a Angličana Jamese Hunta.

Niki Lauda svůj úspěch postavil na disciplíně a na dokonalých technických zlepšovácích a citu pro detail. Jamese Hunt byl naproti tomu bohém, který holdoval ženám, alkoholu a zábavě a jeho úspěch ve vozech formule jedna byl jakoby daný tím, že byl dítě štěstěny, jeho lehkomyslný přístup jakoby se mu vyplácel i na závodní dráze.

Být soupeřem i inspirací

Oba muži jsou rivalové a soupeři. Jeden pohrdá druhým, jsou rivalové v životě i na dráze. Jejich životní styly jsou neslučitelné a především oba bojují o titul mistra světa. Pak se stane Laudovi těžký úraz, kdy utrpěl těžké popáleniny a vážně si poranil plíce a hlavu a kdy málem přišel o život. Svému zranění „vděčí“ za celoživotní následky v oblasti vzhledu.

Navzdory svému zdravotnímu stavu, Lauda chce co nejdříve zase závodit. Závodit s Huntem. Ve vztahu dvou mužů se náhle něco prolomilo, ve chvíli kdy se Hunt zastal Laudy před novináři, kteří žertují na úkor jeho zranění a trvalých následků. Lauda a Hunt zůstávají sice soupeři, ale jejich vztah se mění.

Jsou si navzájem inspirací a jeden k druhému cítí respekt. Svým způsobem se z nich stali přátelé. V tom roce (1976) Hunt obhájil mistrovství světa o jediný bod před Laudou. V následujících letech Lauda ovšem býval jasným vítězem na mistrovstvích.

Tento film ocení nejen milovníci adrenalinového sportu. Jedná se o velmi působivé drama, které určitě stojí za to být viděno.