Když se z rodiny stanou cyklisté

Mnoho lidí začíná jako dítě, které se naučilo na kole. Později výletuje na kole se s vým partnerem a z dětské zábavy se stane záliba, které holduje celá rodina. Dokud je mladý pár sám, většinou provozovat tento příjemný sport není problém. Stačí, aby dbali na správný technický stav jízdního kola, na silnici dbali dopravních předpisů a o krásné zážitky v sedle bicyklu není nouze.
dítě na kole
Přijde ale období, kdy se mladá rodina rozroste o potomstvo a je možné volit mezi tím, že se svého koníčka vzdáte a zůstáváte doma a říkáte si, že vše zas obnovíte, až dítě bude jezdit na svém kole. Ve většině případů ale dochází k určitému rozladění rodiny, protože mužská polovina rodiny se koníčku vzdát nechce, a tak se často stává, že maminka s dítětem sedí doma, zatím co manžel výletuje. Vnáší to do rodiny nesprávné energie a není to nutné.  Jakmile dítě dokáže samostatně sedět, je možné řešit tuto problematiku zakoupením cyklosedačky, kterou přiděláme na své jízdní kolo a příjemných zážitků se může zúčastnit celá rodina.
zabalené kolo

Co všechno vědět o cyklosedačkách


        do cykosedačky nikdy neposazujeme dítě, které ještě samostatně nesedí. V praxi to vypadá tak, že nejvhodnější věk bývá tak kolem jednoho roku dítěte. V opačném případě, kdy bychom dítě do sedačky připevnily a do sedu nuceně polohovali, je nebezpečí, že budeme batoleti křivit páteř a můžeme ho trvale poškodit na zdraví.


        Pro nejmenší děti lze zvolit polohovatelné cyklosedačky. Tyto sedačky se montují na zadní část kola a pokud podnikáme dlouhé výlety, je příjemné, když si dítě může během cesty i zdřímnout.


        Sedačky montované dopředu-přední cyklosedačky. Tyto sedačky se montují na přední tyč kola a lze na nich převážet děti do 15 kg váhy. Příjemné u tohoto typu je, že řidič kola má neustále přehled o stavu dítěte a může ihned zareagovat na jeho potřeby. Nevýhoda je, že při případné kolizi je dítě první na řadě ve střetu s případným kolizním předmětem a je vystaveno i nepříjemnému větru a létajícímu hmyzu.


        Ke každé cyklosedačce pořiďte  dětskou přilbu!!!!!!!! Vaše zážitky tak budou dokonalé pro celou rodinu.

[ssba]