Category Archives: Ženy

Ženy

Chraňte sama sebe!

Hned v úvodu si ujasněme jednu věc, obětí zloděje či násilníka se může bohužel stát opravdu kdokoliv a jsou situace, kdy nemáte šanci střetu uniknout, přesto se můžete snažit alespoň některým nebezpečným situacím předcházet. Ptáte se jak? Ideální samozřejmě je, pokud se venku zejména po setmění nepohybujete sama bez doprovodu. Pokud už tomu tak je, můžete promyšleným a obezřetným chováním předejít nepříjemnostem.
 stopování taxi
Jak se chovat bezpečně venku?
 
Násilníci a lupiči si často vybírají oběti z řad lidí, kteří na ulici působí ztraceně či zranitelně. Neprocházejte se tedy bezmyšlenkovitě ulicemi, snažte se působit sebejistě. Máte-li pocit, že Vás někdo sleduje, ověřte si tento fakt tím, že několikrát změníte směr. Snažte se dostat do míst, kde se pohybuje více lidí, nebojte se požádat o pomoc. V noci nechoďte zkratkami, kde normálně nepotkáte ani živáčka, jděte raději delší kus, ale po osvětleném chodníku. Kabelku si držte u těla, zapínáním k sobě, je dobré máte-li klíče někde jinde, například v kabátě. Nedávejte na odiv drahé šperky či luxusní mobilní telefon. Dojde-li ke střetu, pak je Váš život cennější než tyto věci.
žena v čepici 
Zajistěte si bezpečí v taxíku a veřejné dopravě!
 
Chcete-li k přesunu využít taxi služeb, přesvědčte se, že nastupujete do řádně označeného registrovaného vozu. Cestujete-li taxíkem sama, sedejte si vždy na zadní sedadlo. Pojmete-li jakékoliv podezření, požádejte řidiče, aby Vás vysadil na dobře osvětleném veřejném místě. Pokud jste bez problémů dojeli až místo určení, požádejte řidiče, aby počkal na místě, než vejdete do budovy. Cestujete-li veřejnou dopravou a ocitnete-li se téměř v prázdném voze, sedejte si co nejblíže k řidiči vozu. Pokud jedete vlakem, je bezpečnější sednout si do kupé, kde sedí další cestující a ne sedět v kupé sama.
 červená kabelčička
Jak se zachovat, hrozí-li Vám znásilnění?
 
Snažte se zůstat co nejvíce v klidu, jen tak budete schopná přemýšlet o svých možnostech násilníkovi uniknout. Zhodnoťte se možnosti na únik, zjistěte, zda je násilník ozbrojený a zda můžete pořádně křičet. Často se vyplatí místo „Pomoc!“ volat konkrétní informace „Znásilnění! Volejte policii!“ Napadne-li Vás něco, čím byste mohla útočníka překvapit a vyvést ho alespoň na chvíli z míry, udělejte to. Můžete například předstírat, že budete zvracet nebo že máte nakažlivou chorobu.

Ženy

Jak si udržet spokojený vztah


V dnešní době to není nic neobvyklého, že občas řešíme problémy ve vztazích. Každý jsme určitě někdy přemýšleli o tom, zda náš vztah funguje tak, jak bychom chtěli my? Ale určitě si všichni přejeme, abychom měli vztah plný komunikace, lásky a porozumění. Láska je totiž nezbytná součást života, kterou každý z nás potřebuje. Pokud ji jedinec nemá, tak ji pochopitelně nemůže ani rozdávat. A takový člověk je pak zatrpklý a zlý a vlastně za to ani nemůže. Je prostě jen nešťastný a touží po lásce. V horších případech již rezignoval a už nikdy šťastný nebude.
bratr a sestra
Co je nejdůležitější pro udržení spokojeného vztahu?
Upřímnost

Pokud jeden z partnerů nebo dokonce oba lžou, je to důkaz, že je něco v nepořádku. „zlaté pravidlo“ – zatloukat, zatloukat, zatloukat – v tomto případě rozhodně není vhodné. Čím více budete lhát, tím více si utvoříte k partnerovi odstup, přestanete si ho vážit a vztah skončí fatálně.

Tolerance

Tohle je považováno za základní stavební prvek každého vztahu. Často si partneři nedopřávají dostatečnou volnost, začnou se cítit svázaní a jediné, co si přejí, je ze vztahu utéct a být zase svobodní. Samozřejmě nějaká pravidla být ve vztahu musí, ale nesmíte si partnera příliš uzurpovat. Pokud máte problém partnera někam pouštět, musíte si uvědomit, že je to problém právě ve Vás, nikoli ve Vašem partnerovi. Pokud se Vám nepodaří na tom úspěšně zapracovat, navštivte příslušného kouče, který Vám jistě rád poradí a pomůže Váš problém vyřešit.

Komunikace

Je nejdůležitější ve vztahu mezi sebou komunikovat. Nenechávejte si nic pro sebe. Co by to bylo za vztah, kdybyste spolu jen potichu seděli a neměli si co říct? Pokud Vám to přijde normální, tak to tak není. Pokud mezi Vámi vázne komunikace, jste na začátku propasti. Naučte se partnera naslouchat a svěřovat se mu. Do vaší hlavy nikdo nevidí, takže pokud se partnerovi nesvěříte, on Vám s ničím nepomůže.
světlo a stín
Důvěra
Bez důvěry není vztah, to je obecně známo. Vzájemné podezírání a kontrolování emailů či mobilu ještě nikomu v ničem nepomohlo. Často je mobil strůjcem ke zjištění nevěry. Ne nadarmo se říká – čím míň víš, tím líp spíš. Určete si hranice a nekontrolujte bezdůvodně svého partnera – vztah si tím zničíte napořád.

Existuje ale samozřejmě mnohem víc, partnerských vztahů, jako například vztah matka – dcera, na kterých je třeba pracovat a rozvíjet je. Věřím, že každý z nás za použití alespoň trochu snahy zvládne svůj vztah udržovat zdravý a v rovnováze.

Ženy

Snížený práh bolesti

Se zvyšující se zdravotní péčí, lidé snáší daleko hůř bolest. To se týká i žen, které měly vždy snížený práh bolesti. Snad to bylo kvůli častým porodům, že žena byla vždy nastavena na to, aby i vysokou bolest snášela hrdinně. Určitě si mnozí vzpomenou na vyprávění o ženách, které ještě v průběhu porodních bolestí pracovaly na poli, nebo přestěhovávaly byt.
Příroda, nebo pán Bůh, chcete-li, to tak nějak zařídili. Ženství totiž spočívá nejen v neuvěřitelné křehkosti, ale také v nepředstavitelné síle a odolnosti.

Bohužel s léky proti bolesti a s epidurální anestezií jakoby se ta neuvěřitelná ženská síla a odolnost vytrácely. Není to jen subjektivní záležitost, ale podle vědců žena v tomto ohledu dosahuje i genetických změn, kdy například její schopnost rodit přirozeným způsobem je oslabena. Jakoby současná žena byla odsouzena k porodu císařským řezem.
 

Bolest jako cesta

V současné době i žena má strach z bolesti. Přitom bolest má i svůj významný iniciační potenciál. Bolest je cesta. Existuje dvojí bolest. Ta první je reakcí na nemoc. Je to bolest, kterou je nutné léčit nebo v tom horším případě prostě přijmout. Je to bolest plná katarze a utrpení. A pak je bolest, která představuje cestu. Cestu v tom smyslu, že všechno krásné se rodí z bolesti a to se týká především právě porodu.
 
To nejhodnotnější v životě
Samozřejmě nikdo není masochista a ulevit si a minimalizovat utrpení je žádoucí. Jedná se o základní životní instinkt. Na straně druhé, ale musíme umět určitou míru bolesti přijmout. Jako cestu. Když kráčíme na vysokou horu, také se zadýcháme, ale odměnou je nám překrásný výhled. Jedná se samozřejmě o metaforu, ale v určitém slova smyslu to tak bývá i v životě. To nejhodnotnější v životězískáváme prostřednictvím bolesti. Přijmout ji do svého života, znamená lidsky dozrát.

Ženy

Hra světla a stínu

Světlé a tmavé barvy, hra světla a stínu…. Konturováním velmi snadno zvýrazníte oči, lícní kosti, zeštíhlíte celý obličej nebo zkrátíte noc či zvýrazníte dekolt. Tato hra vás bude bavit, protože díky ní budete vypadat opravdu skvěle.

Perfektní obličej neexistuje, ale každou tvář lze upravit.
Stínování vás dovede k opravdové dokonalosti, ale v běžném životě vám postačí několik triků, které zvládnete s minimem dovedností a přípravků. Základem je pár pravidel, nejprve si však určete, které kontury vašeho obličeje chcete zvýraznit a které naopak potlačit.

Co je světlé a rozjasněné, vystupuje vpřed, tmavé zase naopak ustupuje do pozadí.

Základní kroky v konturování:
1.       Kvalitní základ pro sjednocení a rozzáření pleti je nejdůležitějším krokem. Lehký make-up naneste pomocí speciálního štětečku. Díky němu zakryjete nedokonalosti. Dbejte však na to, aby odstín make-upu byl identický s odstínem vaší pleti.

2.       Konturu je potřeba provádět podle typu obličeje. Pokud chceme obličej zeštíhlit, je potřeba nanést tmavší odstín make-upu, než jste použila jako základ, od ucha směrem ke rtům. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí. Tmavý odstín naneste také na spánkové kosti v blízkosti vlasů, čímž vystoupí do popředí střed čela. Nezapomeňte na bradu a čelisti. Světlý odstín naopak naneste na hřbet nosu a mezi obočí. Barevné přechody rozetřete do ztracena.

3.       Poté rozjasněte vaši tvář. Na místa, která chcete zvýraznit, naneste rozjasňovač, díky němuž bude vaše tvář vypadat zdravější a jasnější.

4.       Nakonec naneste tvářenku, která dodá pleti zdravý nádech.

5.       Následně si svou práci překontrolujte, zda jste všechny vrstvy nanesla rovnoměrně a zda jste na nějaké místečko nezapomněla. Kombinace stínování pomáhá odvést pozornost od vad na vaší kráse.

KULATÝ OBLIČEJ – obličej zúžíte tak, že tmavší odstín aplikujete po stranách, světlejší na střed obličeje. Obličej tak protáhnete a zeštíhlíte.

HRANATÝ OBLIČEJ – rozjasněte spodní čelist, aby působila opticky méně výrazně. Zrovna tak po stranách zužte čelo. Hranatý obličej se zjemní i použitím tvářenky.

SRDCOVITÝ OBLIČEJ – zužte a rozjasněte čelo a bradu světlým odstínem.

PODLOUHLÝ OBLIČEJ – tvář zkraťte nanesením tmavšího konturovacího přípravku na čelo u linie vlasů a na konec brady.

Ženy

Pozice žen

Již od pravěku měly ženy ve společnosti, podobně jako muži, svoji roli. Na starost měly výhradně zajištění rostlinné potravy, kdežto muži lovili maso. Protože musely mít velmi dobré znalosti ze života rostlin, staly se, podle antropologů, prvními průkopnicemi zemědělství.

Během starověku a středověku byly ve vztahu k mužům v podřízeném postavení. Vykonávaly práce především spojené s výchovou dětí a udržováním domu.

Během dvacátého století získaly ženy ve většině zemí volební právo a změněné ekonomické podmínky umožnily jejich nezávislost. Ačkoliv se většina žen stále stará o děti a domácnost, jejich role už není tak vyhraněná.

Ačkoliv se rodí méně žen než mužů, žen je v dospělé populaci více. Mají menší úmrtnost a v průměru žijí o pět let déle než muži. Způsobuje to kombinace několika faktorů:

• genetické – ženy mají dva stejné pohlavní chromozomy a proto je jejich genetická výbava odolnější

• sociologické – od žen se ve většině zemí neočekává služba v armádě

• zdravotní – ženy vedou zdravější způsob života – méně kouří a pijí alkohol, méně páchají sebevraždy

• ženský pohlavní hormon estrogen chrání ženy před onemocněním srdce a oběhového systému

V zrcadle času

V šedesátých a sedmdesátých minulého století se začíná světem šířit feministické hnutí. Jeho základní hodnotou je rovnost pohlaví před zákonem, či rovnost příležitostí, která není v praktickém životě dodržována. Obě pohlaví by měla tyto zavedené stereotypy prolamovat, sociální role zbavit jejich protikladnosti a naopak brát v úvahu společné prvky.

V současné době dochází v pozici žen a mužů k rovnováze. Důkazem jsou ženy na řídících pozicích firem, mezinárodních korporací či kandidujících na funkci prezidenta. A muži, kteří zůstávají na rodičovské dovolené, kdy se o své potomky dovedou postarat stejně kvalitně jako ženy, či pracují na pozicích zdravotních bratrů a ošetřovatelů.

Ženy

Nápad, který stojí za to realizovat


Dneska už si ani jedna nevzpomene, kterou to napadlo jako první. Tři kamarádky, spolužačky ze střední školy, se už během studií setkávaly na různých brigádách. A často i na takových, za které nebyly vypláceny žádné peníze. V roli dobrovolnic chodily vypomáhat při různých charitativních akcích.

Po dokončení studií si na nějaký čas sešly z očí, ale sraz bývalých absolventů ekonomické školy je svál opět dohromady. A tam, během bujarého veselí rozjařených spolužáků, se zrodil nápad. Otevřít ve městě charitativní obchod, do kterého by místní občané nosili zachovalé, ale už pro ně nepotřebné věci a ony je prodávaly dál. Ze zisku by bylo možno podpořit potřebné.
 
Nejtěžší úkol: najít vhodné nebytové prostory, které by vyhovovaly jejich záměru. Bylo totiž potřeba vytvořit k obchůdku i dostatečně velké zázemí, ve kterém se bude přinesené zboží třídit, čistit a upravovat do prodejné podoby. Nakonec se na ně štěstí usmálo.

Přímo na náměstí byla provozovna bývalé čistírny, která už dosloužila. Vchod měla přímo z hlavní ulice a k zadnímu vchodu byl příjezd autem. To je pro provoz skladu nejdůležitější. Jednání z majitelem proběhlo úspěšné, dokonce po dobu dvou let nechtěl účtovat žádné nájemné. Vnitřní úpravy pomohli upravit přátelé a za půl roku byl obchůdek slavnostně otevřen. Nad vchodem se mu skvěl umělecky vyvedený nápis OBCHUDEK, který vytvořila, bez nároku na honorář, místní reklamní agentura.
 
Po deseti letech fungování lze říct jediné. Byl to nápad, který stál za to. Místní občané si ho nemohou vynachválit. Nazmar nepřicházejí přečtené knihy, hračky, se kterými si už děti nehrají, oblečení, které už nikdo nenosí, keramické sošky i sklo a porcelán. Všechno se přinese do obchůdku a nakoupí se, co je zrovna potřeba. A pro lidi nejpotřebnější je všechno oblečení zdarma.

Ženy

Co čeká v životě, podle klasického horoskopu, ženu

Někdy okolo patnácti let se začínají dívky zajímat o astrologii. Začínají hledat svoje místo ve společnosti a tak hledají pomocníky na této životní cestě. Je to doba sledování denních předpovědí podle data narození, kterými řídí svoje kroky, rády si vykládají karty, aby věděly, jestli je čeká štěstí, některé dokonce navštíví kartářku, aby se dozvěděly, jestli je to ten pravý.

Která se narodila ve znamení Ryb?

 
Slečna, která se narodila začátkem měsíce března, si určitě pozorně pročte svůj horoskop, ve kterém se dozví potěšující zprávu. Dívky, narozené v tomto znamení, jsou ztělesněním ženskosti a proto není divu, že se při této konstelaci narodilo mnoho krásných modelek a hereček. Rovněž jsou romantické, tajemné a citlivé a rády se zamilovávají. Potřebují něhu a péči a pokud jí je partner neposkytne, bude hledat lásku v náručí jiného muže.

Barvy, které tomuto typu žen sluší jsou: fialová a modro-zelená. Vůně levandule je zklidňuje a navozuje hluboký spánek. Z kamenů a drahokamů by si dívka, narozená ve znamení Ryb, měla vybrat akvamarín, ametyst, měsíční kámen a fluorit.

Ryby jsou obdařeny kreativním talentem a přitahuje je povolání v uměleckých profesích. Rády se věnují smysluplné práci, při které vyjadřují pochopení a soucit. Profese zdravotní sestry, lékařky, terapeutky, hudebnice, modelky, charitativní pracovnice nebo tanečnice jí budou plně vyhovovat.

Dárek, který je vhodný pro dívku ve znamení Ryb, musí být romantický. Radost jim uděláte sbírkou básní, lístky do divadla, luxusní parfém nebo kosmetiku, dárkový poukaz na masáž nebo barvy a štětce na malování anebo předplatné časopisu o umění.

Po přečtení horoskopu se patnáctiletá slečna uklidní. Konečně našla na cestě k dospělosti na tuto etapu průvodce. Než dozraje v ženu, která už bude vědět.

Ženy

Vánoční manikúra snadno a rychle. Jak si vykouzlit vánoční nehty během chvilky?

V předvánočním shonu myslíme především na nákup dárků, úklid domácnosti nebo pečení cukroví. Zkuste se o adventu na chvilku zastavit a udělejte si chvilku taky sami pro sebe. I vaše ruce si zaslouží trošku péče a jak se lépe navnadit na přicházející svátky, než s pěknou vánoční manikúrou. Zkuste si ji vykouzlit během chvilky sami doma, s našimi typy to zvládnete hravě.
snadná červená manikúra na svátky

Červená je barva Vánoc

Než se pustíte do samotného lakování nehtů, ujistěte se, že je máte správně připravené. Nehty by měli být vytvarované, vyhlazené a jako základ použijte bezbarvou bázi pro vyhlazení a výživu nehtů. Teď už můžete začít. Vánoční inspirace na nehty je o vánočních barvách, stačí si jen vybrat. Skvěle bude vypadat, když si manikúru sladíte například s barvami ozdob na vašem vánočním stromečku. Červená barva ale sama o sobě evokuje vánoční čas, tak proč nezačít právě s ní? Úplně nejjednodušší co můžete udělat, je vyměnit obyčejný červený lak za ten se třpytkami. Ale barvu si samozřejmě zvolte i jakoukoliv jinou. Třpytky dodají nehtům sváteční punc.

Se zlatými detaily

Červený lak na nehty bude moc hezky vypadat i se zlatými nebo třeba bílými detaily. Stačí, když nalakujete nehty tmavší barvou a necháte lak pořadně zaschnout. Světlejším odstínem pak nehty dozdobte. Mohou to být tečky nebo třeba dvě čárky, které napodobí vánoční stužky, takže nehty budou vypadat jako zabalený dáreček. Ke zdobení ale vždy využijte tenčí štěteček. Pokud jej nemáte, můžete si pomoci tenkým koncem párátka. Tenké čárky dělejte jedním rychlým tahem, aby byly co nejpřesnější a především vypadaly rovně. Ozdobný lak bude skvěle vydat, když bude třpytivý.
ozdobný lak na nehty se stříbrnými třpytkami

Když si nepotrpíte na barvy

Máte raději přírodní manikúru a na výrazné barvy si nepotrpíte? I tak si můžete dopřát sváteční manikúru jako ze salónu. Nehty nalakujte postupně dvěma vrstvami bezbarvého průhledného laku a nechce pořádně zaschnout. Nakonec použijte lak se třpytkami – zlatými, barevnými nebo stříbrnými a přetřete jím konečky nehtů. Nemusíte se soustředit na přesnost, může to vypadat jako byste konce prstů do laku ponořili. Vznikne zajímavý třpytivý efekt.
Užijte si svátky naplno.

Ženy

Ženy a víno

Čím dál tím více žen rádo pije víno. Když si jdou ženy po nějaké době zase popovídat, už neříkají, že jdou na kafe, jako tomu bývalo dříve, ale že jdou na víno. A jak jsme na to vůbec přišli? Díky tomu, že vinařský fond nechal udělat studii, kterou si nechává udělat jednou za čtyři roky. Ženy, které jsou v průměru kolem 30 let, se ve studii letos objevily úplně poprvé.

dívka s vínem

Rozhodně více žen než mužů vybírá víno a mají jej rády, nebo se mu dokonce věnují.

Procentuálně ženy v tomto věku představují až 11%, což rozhodně není málo. Právě ženy jsou ty, které sehrávají nejen v ochutnávání ale také spotřebě roli, která je velmi důležitá.

Jestli je něco, co u mladých žen rozhodně rozhoduje, pak je to cena. Nejedná se ale o faktor, který by byl jediný. Mají totiž rády kvalitu za cenu, která je rozumná. Co se týká chuti, ty podléhají nejvíce módním vlnám. Nyní jsou totiž IN bílá vína a ta, která jsou jemná. Vyhraněnost tam ale úplně není. Přeci jen každý pije takové víno, které mu chutná.

V České republice se jedná o velmi oblíbený produkt, jelikož jej konzumuje každý třetí Čech. Jestli je něco, co se vyvíjí, pak je to vnímání kvalit. Stále více Čechů dokáže takové kvalitní víno ocenit, což se projevuje v jejich utrácení peněz za tento produkt.

Hlavním místem, kde nějaké to víno pořídit, jsou supermarkety nebo hypermarkety. Právě zde lidé nejvíce nakupují. Někteří ale raději upřednostňují vinotéky, nebo samotné vinaře.
katalog u sklenic

Určitě nikoho nepřekvapí, že lidé víno vybírají podle předchozí zkušenosti. Většinou se zaměřují také na značky, které jsou již vyzkoušené. Nejen ale to. Zaměřují se také na samotné vinařství nebo druhy vín. Rozhodně jich není málo a opravdu je z čeho vybírat. Stále navíc přibývají ty nejnovější produkty.

A jak to máte s vínem vy? Nakupujete jej v supermarketu, nebo dáváte raději přednost osvědčenému a oblíbenému vinařství?