Jak si udržet spokojený vztah


V dnešní době to není nic neobvyklého, že občas řešíme problémy ve vztazích. Každý jsme určitě někdy přemýšleli o tom, zda náš vztah funguje tak, jak bychom chtěli my? Ale určitě si všichni přejeme, abychom měli vztah plný komunikace, lásky a porozumění. Láska je totiž nezbytná součást života, kterou každý z nás potřebuje. Pokud ji jedinec nemá, tak ji pochopitelně nemůže ani rozdávat. A takový člověk je pak zatrpklý a zlý a vlastně za to ani nemůže. Je prostě jen nešťastný a touží po lásce. V horších případech již rezignoval a už nikdy šťastný nebude.
bratr a sestra
Co je nejdůležitější pro udržení spokojeného vztahu?
Upřímnost

Pokud jeden z partnerů nebo dokonce oba lžou, je to důkaz, že je něco v nepořádku. „zlaté pravidlo“ – zatloukat, zatloukat, zatloukat – v tomto případě rozhodně není vhodné. Čím více budete lhát, tím více si utvoříte k partnerovi odstup, přestanete si ho vážit a vztah skončí fatálně.

Tolerance

Tohle je považováno za základní stavební prvek každého vztahu. Často si partneři nedopřávají dostatečnou volnost, začnou se cítit svázaní a jediné, co si přejí, je ze vztahu utéct a být zase svobodní. Samozřejmě nějaká pravidla být ve vztahu musí, ale nesmíte si partnera příliš uzurpovat. Pokud máte problém partnera někam pouštět, musíte si uvědomit, že je to problém právě ve Vás, nikoli ve Vašem partnerovi. Pokud se Vám nepodaří na tom úspěšně zapracovat, navštivte příslušného kouče, který Vám jistě rád poradí a pomůže Váš problém vyřešit.

Komunikace

Je nejdůležitější ve vztahu mezi sebou komunikovat. Nenechávejte si nic pro sebe. Co by to bylo za vztah, kdybyste spolu jen potichu seděli a neměli si co říct? Pokud Vám to přijde normální, tak to tak není. Pokud mezi Vámi vázne komunikace, jste na začátku propasti. Naučte se partnera naslouchat a svěřovat se mu. Do vaší hlavy nikdo nevidí, takže pokud se partnerovi nesvěříte, on Vám s ničím nepomůže.
světlo a stín
Důvěra
Bez důvěry není vztah, to je obecně známo. Vzájemné podezírání a kontrolování emailů či mobilu ještě nikomu v ničem nepomohlo. Často je mobil strůjcem ke zjištění nevěry. Ne nadarmo se říká – čím míň víš, tím líp spíš. Určete si hranice a nekontrolujte bezdůvodně svého partnera – vztah si tím zničíte napořád.

Existuje ale samozřejmě mnohem víc, partnerských vztahů, jako například vztah matka – dcera, na kterých je třeba pracovat a rozvíjet je. Věřím, že každý z nás za použití alespoň trochu snahy zvládne svůj vztah udržovat zdravý a v rovnováze.

[ssba]