Nová kuchyň bez bourání

Když se plánujeme renovaci kuchyně, kuchyňská linka to většinou potřebuje nejvíce. Pokud je stávající linka pevná a vyhovuje nám umístění, tak provedeme úspornou renovaci. Vyměníme jen dvířka a kuchyň bude jako nová. Nemusíme nic bourat, stačí jen na stejném základě udělat změny.
Čeká nás velký úkol. Musíme si nejprve vybrat a koupit nová dvířka, nové panty a nové úchytky.
společné vaření páru
V prvé řadě odstraníme všechna dvířka včetně šuplíků. Je dobré taky vyměnit panty, které jsou už opotřebované a mnohdy nefunkční. Jsme-li šikovní a máme elektrický šroubovák, uděláme to sami. Postupujeme opatrně, abychom skříňky neponičili. Je nutné vyměnit místa prohlubní pro panty. Nasadíme panty a vruty jej připevníme. Pak zasadíme do pantů dvířka nová.
aku šroubovák
Jakmile jsou dvířka na místě, čeká nás montáž úchytek. Než začneme, měli bychom si rozmyslet, jaké úchytky si do nové kuchyně dáme. Můžeme si vybrat z velkého množství barev a materiálů. V neposlední řadě také musíme vědět, jestli úchytky namontujeme na šířku nebo na výšku. Většinou se řídíme tím, jak jsme byli zvyklí na starých dvířkách. Vyměříme body pro navrtání otvorů pro šroubky a pak úchytky přišroubujeme.

Měli bychom si uvědomit, že v kuchyni pracujeme s vysokou teplotou, s ostrými nástroji a nejrůznějšími spotřebiči. Proto materiál, který je používaný do kuchyně musí být kvalitní a odolný vůči všem těmto vlivům. Vyberme si dvířka z takového materiálu, aby nám sloužily mnoho let.
malá kuchyň v bytě
Pokud se nám zdá, že pracovní deska kuchyně už je také opotřebovaná a nevypadá s novými dvířky dobře, není nic jednoduššího, než ji také vyměnit. Stačí ji sundat, dobře změřit, koupit novou, vyřezat otvor na dřez a usadit společně s novým dřezem do prázdného korpusu kuchyně. Teď už naše kuchyně kompletně změnila vzhled a mělo by se nám v ní dobře žít, připravovat jídlo a jíst.
 

[ssba]