Ženy a víno

Čím dál tím více žen rádo pije víno. Když si jdou ženy po nějaké době zase popovídat, už neříkají, že jdou na kafe, jako tomu bývalo dříve, ale že jdou na víno. A jak jsme na to vůbec přišli? Díky tomu, že vinařský fond nechal udělat studii, kterou si nechává udělat jednou za čtyři roky. Ženy, které jsou v průměru kolem 30 let, se ve studii letos objevily úplně poprvé.

dívka s vínem

Rozhodně více žen než mužů vybírá víno a mají jej rády, nebo se mu dokonce věnují.

Procentuálně ženy v tomto věku představují až 11%, což rozhodně není málo. Právě ženy jsou ty, které sehrávají nejen v ochutnávání ale také spotřebě roli, která je velmi důležitá.

Jestli je něco, co u mladých žen rozhodně rozhoduje, pak je to cena. Nejedná se ale o faktor, který by byl jediný. Mají totiž rády kvalitu za cenu, která je rozumná. Co se týká chuti, ty podléhají nejvíce módním vlnám. Nyní jsou totiž IN bílá vína a ta, která jsou jemná. Vyhraněnost tam ale úplně není. Přeci jen každý pije takové víno, které mu chutná.

V České republice se jedná o velmi oblíbený produkt, jelikož jej konzumuje každý třetí Čech. Jestli je něco, co se vyvíjí, pak je to vnímání kvalit. Stále více Čechů dokáže takové kvalitní víno ocenit, což se projevuje v jejich utrácení peněz za tento produkt.

Hlavním místem, kde nějaké to víno pořídit, jsou supermarkety nebo hypermarkety. Právě zde lidé nejvíce nakupují. Někteří ale raději upřednostňují vinotéky, nebo samotné vinaře.
katalog u sklenic

Určitě nikoho nepřekvapí, že lidé víno vybírají podle předchozí zkušenosti. Většinou se zaměřují také na značky, které jsou již vyzkoušené. Nejen ale to. Zaměřují se také na samotné vinařství nebo druhy vín. Rozhodně jich není málo a opravdu je z čeho vybírat. Stále navíc přibývají ty nejnovější produkty.

A jak to máte s vínem vy? Nakupujete jej v supermarketu, nebo dáváte raději přednost osvědčenému a oblíbenému vinařství?

[ssba]