Proč chceme být za každou cenu online?

Být online se stalo za poslední léta tak trochu módou. Kdo není stále k zastižení, vypadá poněkud nepatřičně. Vypadá to, že když nejste na počítači nebo na mobilu, jako kdybyste nežili. Něco nás neustále nutí k tomu, abychom počítač nebo mobil vůbec nevypínali, protože co kdyby nás náhodou někdo zrovna v tu dobu sháněl a nutně nám potřeboval něco říci. Dokonce i na schůzích nebo u lékaře máme téměř jakýsi pocit provinění, když musíme svůj mobil na hodinu či dvě vypnout. Už slyšíme z řeči konečně se dovolajícího člověka vyznívající výčitku, že jsme si dovolili mu hovor nevzít a že neodpovídáme ani na SMS.

Ano, je to styl na našeho života. Informační a komunikační technologie nás v současné době převálcovaly, jsou v naší moderní společnosti nepostradatelné a od naší internetové gramotnosti se odvíjí úspěšnost. Kdo neovládá internet, stává se jakýmsi podivínem.
 
Elektronické zdroje vytlačují učebnice 
Studenti ke své přípravě na zkoušky stále více využívají počítače, tablety a chytré telefony. Online portály a specializované aplikace se stávají zdrojem pro jejich výuku, najdou na nich vše potřebné k maturitám a otestování znalostí. Také k samovzdělávání, například procvičování angličtiny najdou všichni, nejen studenti, efektivní způsob procvičování slovní zásoby a správné výslovnosti.
 
Dnes je to zcela přirozené
Informační technologie jistě přináší celé naší společnosti i jednotlivci nemalý prospěch. Vždyť jak bychom si zjistili celou řadu informací, které nutně potřebujeme znát a hlavně se k nim co nejrychleji dostat. Dříve chodili lidé pro všechny vědomosti pouze do vědeckých knihoven, zúčastňovali se přednášek a kurzů, kde si dělali ručně poznámky. To už si dnes neumíme ani představit, protože si vše vytiskneme přímo z webových stránek a také jsme na ně všude odkazováni. Chcete-li něco znát, obraťte se na online server!

[ssba]