Kreativitou k lepšímu zdraví

Tvořivými činnostmi nejen dokážeme zaměstnat sebe nebo naše děti, ale také si užijeme spoustu legrace. Čas nám krásně uteče a my odcházíme zas o něco bohatší. Takové činnosti ale mají i hlubší význam pro náš život. A to například zlepšení naší paměti. Díky rozvíjení některých aktivit se naše paměť zlepšuje a dokážeme si vybavit spoustu detailů mnohem jasněji a také si toho obecně pamatujeme více. Které aktivity se nám tedy vyplatí?
malování na sklo
1) Vybarvování
Jistě jsme již zaznamenali spoustu nových omalovánek pro dospělé. Nejedná se o nějaké neslušné obrázky, ale o obrazy s množstvím detailů. Vtip spočívá v tom, že pro mnoho lidi je to nejlepší antistresová aktivita. Dokážou se totiž do vybarvování ponořit na tolik, že zapomenou na každodenní starosti. A jak už bylo i vědecký dokázáno, stres ovlivňuje celkový stav člověka a hlavně mozek. Proto méně stresu, více zdravého ''rozumu''.

2) Zahradničení
Hobby tohoto druhu má podobné účinky jako to první. Plus se k tomu přidá zpravidla i pobyt na čerstvém vzduch a celkově klidnější prostředí. Navíc péčí o konkrétní rostliny procvičujeme svoji paměť.
kytky v kufru
3) Malování
Jistě mnoho z Vás namítne, že nejsou na takovouto aktivitu nadaní a spíše by je to rozčilovalo, než mělo nějaký pozitivní účinek. Ale opak je pravdou. Nejen, že tato aktivita všestranně rozvijí náš mozek ale cvičí i naší trpělivost. Ta je taky dobrým krokem k lepšímu zdraví.

4) Vaření
Vaření je speciální druh aktivity, který mnozí považují za otravnou nutnost. Díky tomu, že mozek musí řídit jednotlivé akce tak, aby navazovaly na sebe a u toho také například studovat recept nebo ještě něco jiného, stimuluje si oblasti, které napomáhají předejit mentálnímu poklesu. A navíc bonusem může být dobré a chutné jídlo. Nezapomeňte, že k vaření patří i stolování. Dejte si proto na tom záležet.

5) Šití a pletení
Jedná se o aktivity, které máme spíše spojené s našimi babičkami. Přesto se nenechte zmást. Pletení navozuje v člověku příjemné pocity klidu a relaxace. Pletení různých vzorů cvičí náš mozek a tím napomáhá právě ke zlepšení paměti. Šití je oproti tomu živější aktivitou a proto stimuluje celkovou kreativitu. Tím pádem napomáhá celkovému dobrému stavu organismu.
 malování lístečků
Je to celkem dostačující seznam užitečných aktivit, ze kterých si každý vybere. Nebojte se začít kdykoliv. Nikdy není pozdě. A učení se něčemu novému je užitečná kapitola sama o sobě.
 
 

[ssba]