Vůně léčí duši i tělo


Už od mala nám štěpují do hlavy, že čich je jeden z pěti smyslů, o kterém bychom měli něco vědět. Proto když dospějeme, měli bychom si dům příjemně provonět, aby svým obyvatelům nabídl harmonii. Je také známé, že vůně dokáže léčit jak duši, tak i tělo. Ono totiž povědomá vůně nám může i vyvolat velmi příjemné vzpomínky a pocity. V našem životě je vůně velmi důležitá a někdy si to ani neuvědomujeme.
levandulové trsy.jpg
Podle vůně si totiž kupujeme aviváž, vybíráme partnera, cítíme se dobře tam, kde nám to příjemně voní. Skvělým tipem pro provoněnou domácnost jsou živé nebo sušené květiny. Pokud Vás netíží finanční situace, můžete samozřejmě každý den kupovat čerstvé řezané květiny. Pro ty méně majetné mám tip na aromatické květiny v květináči. A trefou do černého jsou květiny sušené. Nejen, že dlouho vydrží, ale i údržba je skoro nulová. Pokud například použijete levanduli, tak máte zaručenou krásnou vůni, ale také uklidňující účinky a pokud ji budete mít i v ložnici zaručí Vám klidný spánek. Využít, ale můžete také meduňku, rozmarýn, plátky růže, skořici a jiné aromatické bylinky a květiny.

 

Elektronické osvěžovače vzduchu

 

Pokud se držíte moderního vzhledu domu nebo bytu, určitě uvítáte elektronické osvěžovače vzduchu. Ty jsou vyrobeny ve vkusné designové krabičce. Ta dle Vaší volby vypouští do ovzduší vůni. Po vyprázdnění je možné zásobník opět doplnit o další vůni. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

svíčka na dlani.jpg

Hitem jsou vonné svíčky a aroma lampy

 

Do popředí se v poslední době dostávají nejen vonné svíčky, ale také aroma lampy. Vonné svíčky jsou napuštěny parfémovou složkou a jsou cenově přijatelně dostupné. Bohužel mnoho těchto svíček voní pouze pokud nejsou zapáleny. Aroma lampy fungují skoro jako svíčky. Jen většinou jsou keramické a skládají se ze dvou části. V té spodní zapálíte čajovou svíčku a do té vrchní nalijete buď aroma olej anebo vložíte vonný vosk, který se teplem od čajové svíčky rozpustí.

 

Nejen, že si krásně provoníte své obydlí, ale také můžete navodit romantickou atmosféru.

[ssba]