Jak můžeme být šťastní

Co nám lidem vlastně chybí? Mnozí odpovídají, že všechno. Možná si také myslíme, že jsme snad prokletí.  Pokud však opravdu prokletí nejsme, můžeme se proklít my sami. Protože každý z nás si tvoří svoji vlastní realitu. Co tedy hledáte?
dlouhé vlasy blondýny

Hledáte lásku

o   Tu však najdete v sobě, a také všude okolo vás. Pouze je třeba, abyste se přijali takoví, jací jste. Potom můžete zakoušet lásku, kdykoliv budete chtít. Mějte rádi sebe sami, a naleznete lásku, a když ze sebe budete lásku vysílat, lásku i přitáhnete.

Hledáte jistotu

o   Jenomže věci se dějí vždycky přesně tak, jak se mají dít. A nikdy nic v životě není náhoda. Pamatujte si, že nikdy vám nebudou nakládány takové zkoušky života, kterou byste nezvládli. A proto mějte v tomto jistotu a také v sebe, sama. Jenom je třeba, abyste vždy přemýšleli, hovořili a jednali v souladu s vámi samými. A neopakovali to, co ří­kají ostatní lidé. Vždy když budete jednat v souladu se sebou samými, pak svých činů nemusíte litovat, protože jste udělali to, co jste v tu chvíli po­važovali za správné.

Hledáte štěstí

o   Ale štěstí je právě nyní, v současném okamžiku. Štěstí se totiž skrývá i v momentu bolesti. Prostě jen se radujte, že jste, že dýcháte, cítíte a vidíte pulzující život okolo vás. Radujte se z té možnosti, že můžete někomu pomoci, a také pomáhejte. Protože nešťastnými vás nečiní okolnosti, ale pouze to, jak je přijímáte.
žena s pampeliškou

Hledáte partnera

o   Všichni z nás hledáme někoho, s kým bychom byli šťastní. Ale pokud nejsme šťastní sami se sebou, nebudeme šťastní ani s někým druhým. Přítomnost druhého člověka nám naši vlastní, vnitřní bolest nevyléčí. Ani strach ze samoty, byla by to pouze iluze lásky. Pouze bychom si vytvořili na tom druhém člověku závislost. Nejprve je třeba, abychom byli v harmonii sami se sebou, a bude nám dobře i o samotě. Potom zjistíme, zda někoho opravdu chceme.

[ssba]