Starost o pejska jako hobby

Někdo má doma pejska jako hlídače a někdo se mu věnuje s velkou vervou, protože ho to baví a pejsky miluje. Tomu se říká hobby. Pejska lze vycvičit, obrážet sním různé výstavy i soutěže a je jen na páníčkovi kde až ve svém hobby dojde. Psí mazlíčkové, už od štěněte potřebuji správnou výchovu a láskyplnou starost. Toto hobby tedy vyžaduje i ráznost a neustupovat, i když na Vás psí miláček koulí ty své nádherné kukadla. Zlozvyky, které se totiž neučí v době štěněte, už horko těžko odnaučíte ve starším věku psa. Psí hobby, ale je také o financích. Není to jen koupě krmiva, pelíšku a hraček, ale také pravidelné očkování, výdaje za případné nemoci, ale také doprava na výstavy, soutěže. Toto hobby je krásné v tom, že lásku, kterou dáte pejskovi tak on Vám ji vrátí dvakrát.
 krmení labradora

Co je potřeba když chceme pejska vzít na výstavu

 
Když se hobby věnujeme velmi zodpovědně a oddaně a máme pocit, že máme doma výstavní rasu, je možné pejska vzít na výstavu. Je potřeba, aby pejsek byl čistokrevný. Kromě toho je potře si před výstavu pořídit výstavní vodítko. Toto vodítko by také mělo ladit se srstí pejska. Další nezbytné součásti vybavení na výstavu je kapsička na pamlsky. Samozřejmě se jedná o pamlsky pro pejska. Pejska před výstavou je potřeba vykoupat v kvalitním šamponu a srst ošetřit vhodným kondicionérem, aby měl krásně lesklou srst. Mezi opravdu nejdůležitější věci, bez kterých se na výstavě neobejdete, je originál průkaz původu psa, očkovací průkaz s platným očkováním a vstupní list. Ten Vám také slouží jako vstupenka na výstavu.
pes a člověk 

Nezapomeňte se stále vzdělávat

 
I toto hobby přeje připraveným. Je dobré se neustále vzdělávat a zdokonalovat. V knihovnách i na internetu najdete spoustu publikací jak se správně o pejska své rasy starat. Co má rád a i to co mu nesvědčí. Neváhejte i navštívit různé workshopy, přednášky, které se pejsků týkají. I zde se dovíte spousty užitečných věcí pro bezproblémový chov pejska.

[ssba]