Třetí největší evropská země

Stát, který se svým územím rozkládá jak v Asii (převážná část), tak v Evropě, má rozlohu o více jak tři čtvrtě milionu kilometrů čtverečních a počet jeho obyvatel dosahuje osmi desítek milionů. Hlavním městem není tolik oblíbený Istanbul, ale Ankara. Díky své poloze se může pyšnit tím, že se zde střetává více kultur a tím se může chlubit i neuvěřitelným množstvím památek. Stejně tak je tomu, i co se týká přírody. Navíc se může pochlubit tím, že jeho břehy omývají hned tři moře .
galata istanbul

Turisty hojně navštěvovaný Instanbul, dříve také označován jako Cařihrad, na svém území nabízí návštěvníkům pozůstatky z Byzantské říše a spoustu mešit a chrámů.
V samotném hlavním městě najdete vliv moderní kultury, ale pokud zatoužíte po trošce historie, určitě bude stát za návštěvu staré město.
Trojského koně a vše, co s ním bylo spojené, zná snad každý, stejně tak existenci Homéra, známého básníka. Trója jako taková, tedy spíše její ostatky, byly objeveny až ve druhé polovině devatenáctého století a od té doby jsou velkým lákadlem nejen pro odborníky z oboru archeologie, ale také milovníků historie.
jachta a člun
Chetité, obyvatelé žijící na území Malé Asie před naším letopočtem po sobě zanechali spoustu staveb, které se ve zbytcích zachovaly až do dnešních dnů. Hattusu najdete jen několik málo kilometrů od Ankary.
Kromě tří moří, která omývají břehy Turecka, na východě této země určitě navštivte Vanské jezero, které o rozloze více jak tři a půl kilometrů čtverečních nabízí i pohled na hory.
zřícenina v turecku
U přírodních skvostů ještě chvíli zůstaňme, pokud Turecko navštívíte, nevynechejte národní park a také oblast Kappadokii, která vás učaruje svými skalisky. A pokud jsou hory vaším oblíbeným cílem, pak na vás čeká více než pět kilometrů vysoká Ararat, kde podle pověsti, měla být první zastávka bájné Noemovy archy.

[ssba]