Hurá za pokladem!


CO JE TO KEŠKA?
Keška je přenesený výraz z anglického cache. Tento pojem je velmi dobře známý hráčům a příznivcům hrygeocaching.
Podstatou této hry je hledání ukrytých „pokladů“. Nenechte se ale mýlit – samozřejmě, že nemůžete nalézt cennosti, jedná se spíše o krabičky různých velikostí, různých lahviček apod. – slangově kešky.

V nich se zpravidla skrývá notes a tužka, abyste se svým podpisem (přezdívkou) mohli zvěčnit na daném místě. Děti si pak pod pojmem poklad mohou představit hračky, zejména různé postavičky nebo kartičky. Děti mohou do krabičky darovat nějakou svou hračku a na oplátku si jinou vzít s sebou. Tento způsob výměny bývá pro ratolesti skvělou motivací. Hledání probíhá za pomoci souřadnic GPS a různých typů nápovědy.
 
ROZDĚLENÍ KEŠEK
·         Podle velikosti:
Keše rozlišujeme do čtyř skupin podle jejich velikosti.
Je dobré se na stránkách této hry informovat, do jaké skupiny Vámi hledaná keška spadá. Snadněji se Vám potom bude schránka hledat.

1.       Micro
Jedná se o krabičku od filmu nebo třeba o tubu od tablet apod. Zde se můžete podepsat, protože se do schránky vejde pouze tzv. logbook a tužka, žádné jiné předměty se nevkládají, žádné se neodnáší.

2.       Small
Je to malá schránka, může to být např. krabička na svačinu o objemu půl až jeden litr.

3.       Regular
Tuto skupinu zastupují schránky (krabičky) o objemu jednoho litru a více. Zde už bývají uloženy různé předměty k výměně.

4.       Large
Jedná se o opravdu velkou schránku, například to může být kbelík.
Microkeše bývají umístěny zpravidla ve městech, protože v nich není většinou možné skrýt větší nádoby. 

·         Podle typu:
1.       Tradiční keš
Těchto keší existuje nejvíc ze všech. Předem si na internetu najdete souřadnice a přímo na místě najdete schránku.

2.       Multikeš
Tato keš je složitější v tom, že souřadnice nevedou přímo ke skrýši, ale na místo, kde jsou uloženy další informace – nové souřadnice, hádanka skrývající souřadnice.

3.       Mystery keš
U tohoto typu keše souřadnice nejsou ani známy, musíte je sami zjistit pomocí nějaké hádanky, rébusu nebo jiné hříčky. Jestli jste je správně vyluštili, zjistíte v podstatě až na místě, kam se vydáte. Tato keš je časově nejnáročnější.

[ssba]