Zahrada našich snů

Toužíte si vytvořit nádherné prostředí, plné zeleně, květin a posezení, které si každá vaše návštěva zamiluje? Pokud ano, a je vaším koníčkem zahrádkaření, jistě chcete vědět i užitečné tipy a rady, jak se o zahradu nejlépe starat a to v každém ročním období.

Milovníci a pěstitelé, které mají jako základní koníček, tedy hobby svůj pozemek, by měli vědět více o péči o zahradu, ale vše kolem.


Druhy zahrad

Pokud chceme zahradu, která nám splní nějaký účel, o jakém sníme, musíme nejdříve vědět, jak nám bude sloužit. Zahrady rozdělujeme do dvou skupin.
  1. zahrada okrasná
  2. zahrada užitková

Zahrada okrasná

Užitek z okrasné zahrady se nedá měřit kilogramy sklizené zeleniny a ovoce. Smyslem okrasné zahrady je vytvořit prostředí, ve kterém se člověk cítí dobře, která ho nabije energií. Jak na to?

Zprvu by se mohlo zdát, že pokud chcete mít zahradu s osobitým designem a krásným rozvržením, bude to vyžadovat hodně práce. Není tomu tak, stačí si jen jasně zvolit určitou stylizaci architektonického rozvržení zahrady a pak věnovat péči jen její obvyklé údržbě a kochat se její krásou.

Musíme si určit, co si vlastně na zahradě přejeme mít, zda půjde o dokonalost a krásu květin, či je libo mít po ruce moderní a krásné posezení. Okrasný rybníček i druhy takových půvabných doplňků, jsou také součástí krásy, jakou si při svém koníčku vybudujeme.


Zahrada užitková

Pokud je naším hobby, pěstování bylin, rostlin, plodin a čehokoliv, jsou nám k dispozici druhy užitkových zahrad, jaké si také vybudujeme sami, s pomocí nářadí, fantazie i moderní techniky. Podle toho, co chceme pěstovat, si musíme zvolit velikost daného pozemku, ale musíme se umět i o vše postarat, dle ročního období. Sekačka, nářadí, ale i mnohem více druhů vybavení, je nezbytnou pomocí, která nesmí chybět.

Podle fantazie a účelu každého z nás, si můžeme vybudovat dokonalou a velmi krásnou zahradu a pak se dle druhu o ni starat.
Každý si můžeme splnit svoje sny a vybudovat dokonalost a krásu na každém pozemku. Chce to jen dovednost, fantazii a chuť se takovému koníčku věnovat.

[ssba]