Krátkodobý pronájem je v kurzu

Pronajímali jste si někdy byt na krátkou dobu, například na návštěvu města, nebo když jste byli na pracovní schůzce či na cestách? Nebo naopak pronajímáte svůj byt? Pokud ano, pronajímáte ho dlouhodobě, nebo si pronájmem vyděláváte tak, že ho nabízíte jako možnost ubytování turistům, businessmanům, obchodníkům nebo cestovatelům? Pokud ano, jistě máte z bytu mnohem větší výdělek. Pronajímáte-li byt jenom na pár kliknutí myší přes internet, určitě si přijdete na poměrně slušné peníze. Avšak není to podnikání, které by bylo vhodné pro kohokoliv, naopak.

–          Časté kontroly a úklidy
Pokud pronajímáte byt, dům nebo chatu krátkodobě, určitě je všechno spojeno s tím, že se o lokalitu musíte často starat. Po každém odjezdu musíte uklidit, vyměnit ložní prádlo, všechno připravit tak, aby to vypadlo jako nové a nepoužité, aby se tu další turnus návštěvníků cítil co možná nejlépe a aby se k vám třeba vrátili nebo vás doporučili svým známým. Také musíte pokaždé vítat hosty, odečíst energie, a od letošního prosince také vystavit účtenku prostřednictvím EET.

–          Pronajímání pokojů
Krátkodobé pronájmy pokojů přes internet jsou poslední dobou rozšířeným fenoménem. Jednak je to výhodné proto, že s jedním člověkem nebydlíte příliš dlouhou dobu, a jednak proto, že si přijdete na více peněz. Ve chvíli, kdy máte pozitivní recenze, dveře se u vás nezastaví

–          Pronajímání části domu ve vile
Máte nevyužitou půdu? Investuje přibližně dvě stě tisíc a můžete si v ní stvořit soběstačný byt, kteý může mít vlastní terasu, ale také vlastní vstup. Můžete pracovat z domu a nechat vydělávat byt nad sebou. Největší výhodou je, že můžete bydlet třeba měsíc levněji a pohodlněji než v hotelu.

–          Webové aplikace
Všechno se dnes dělá přes internet nebo mobilní aplikace. A bookování pokojů v něčích bytech na místo hotelu je velice přínosným podnikáním. Navíc se touto cestou vždy platí nájem předem, takže se nemůže stát, že by se majitelé nedočkali peněz od neplatičů.

[ssba]