Točité schody patří do našich domovů

V podstatě vytváří skutečně velmi příjemný design a při vhodně zvoleném materiálu nebo různou kombinací doplňkových produktů, se dá vytvořit stylový bytový doplněk. Navíc proč tyto schody patří do bytových jednotek, je rozhodně z důvodu úspory místa, kterého není nikdy dostatek. Naštěstí dnešní technologie přináší efektivní řešení do všech typů domů i bytů. Vybrat si tak lze schodiště obloukové, kterému se říká také křivočaré, kruhové, točité http://www.wikiskripta.eu/index.php/Kruhov%25C3%25A9_urychlova%25C4%258De spirálové nebo vřetenové. Nejsou mezi nijak velké rozdíly, ale vždy se bude jednat o celkový design bytu, aby se sem schodiště zkrátka hodilo.

schodiště na chodbách v domech

Schodiště musí splňovat svoji normu

Již jen díky tomu, že se po schodišti budeme pohybovat, tak je třeba práci a vůbec i kvalitu materiálu nechat na odbornících. Přece jenom to co se musí líbit nám, nemusí být bezpečné. Je hodně důležité stanovit na místě, jaké schodiště bude to nejlepší. Volba schodnice je neméně důležitá, jelikož na ní bude to, jak moc bude držet samotné schody. Ona je totiž zpevňuje a zároveň ještě nese tíhu zábradlí, které je přirozeně nutností.

Materiál na schodiště:

· Železobeton – nejedná se o drahou konstrukci a v podstatě je to moderní produkt. Výhodou je, že nijak nevrže, nehoří a dlouho vydrží. V podstatě může mít jakoukoliv podobu.

· Dřevo – velmi častý materiál, který svojí přírodní strukturou je naprosto vyhovující do vnitřních interiérů. Používá se nejčastěji smrkové nebo borovicové dřevo. Ale velmi pěkné je schodiště z dubu nebo jasanu. Díky různorodosti dřeva
točíté schody http://www.kmkdesign.cz/schodiste-tocita.php zapadnou skutečně velmi příjemně do vnitřních prostorů.
točité schody do patra

· Ocel – lehká konstrukce v kombinaci schodů z vrstveného a tvrzeného skla, je skutečně vysoce elegantní provedení.

Pro točitá schodiště je důležité, aby se dobře došláplo na celou plochu schodu a byl zde dostatečný prostor pro bezpečnou chůzi. Rozhodně bezpečnost podpoří i vhodné zábradlí nebo madla.

[ssba]