Ubytování loket nad Ohří

Ráj turistů i tak můžeme nazvat město Loket, které se nachází poblíž našeho nejznámějšího lázeňského města Karlovy Vary. Samozřejmě nejvíce nejatraktivnější a také známou památkou je právě hrad Loket.

Jedná se o románskou stavbu z počátku 13. století, ve kterém v době lucemburské bylo dočasné sídlo královského rodu. Nyní tuto stavbu mnozí obdivujeme a pro naše štěstí se po velké rekonstrukci, která proběhla koncem 20.století hrad zpřístupnil veřejnosti a konají se tady prohlídky.
hrad loket

Tato románská stavba je sice doménou celého města a také chloubou, ale nejen pro něj bychom si měli vyhledat ubytování v Lokti nad Ohří, najdeme zde levné rodinné penziony Ulrika a Loket, ty nabízí dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Můžete také využít snídani ve stylu švédských stolů. Jestli se chcete v ubytovacím i naobědvat, navečeřet nebo si jen posedět u odpolední kávy, je možnost navštívit místní pizzerii, která je ve stejné budově. V okolí nalezneme nespočet turistických tras, příjemnou procházkou může být cesta do již zmiňovaných Karlových Varů. Při této příležitosti se projdete kolem řeky Ohře a vidět můžete i přírodní chráněnou památku Svatošské skály.
pokoj v ubytování
Pokud se vydáte po této cestě, ať na kole nebo pěšky, dorazíte do našeho nejslavnějšího lázeňského města, které si můžeme v klidu projít, posedět v příjemné kavárně nebo třeba i zkusit některou z lázeňských procedur. Jestliže zvolíme lokalitu navštívit v letních měsících a využít ubytování v Lokti nad Ohří, rozhodně se nebudeme nudit. K památkám přibude možnost využití přírodních nebo uměle vytvořených koupališť v okolí, které tu v horkém počasí budou jako na zavolanou. A věřte nebo ne, ale prozkoumání okolí vás bude stát více než jednu dovolenou a na toto kouzelné místo se budete s radostí vracet. Vždyť proč jednou za čas nevyrazit tak trochu mimo realitu a užít si pohádkovou atmosféru okolí.

[ssba]