Uzavíratelné zip sáčky – vynikající pomocník v kuchyni

Rozdělení sáčku na dva – některé obaly jsou zbytečně velké a jestliže je chcete rozdělit na dva, rozstřižením byste poškodili uzavírací mechanismus a ten je velmi důležitý při skladování v chladničce. Zabrání totiž mísení pachů. Vkládáte-li např. do chladničky např. nakrájené jablko a zároveň očištěnou mrkev, můžete je vložit pouze do jednoho uzavíratelného zip sáčku a rozdělit jej mezi sebou na dvě komory sevřením dvěma kolíčky na prádlo proti sobě.

sáček

Skladování masa – je známo, že mrazicí box není nafukovací. Jeho objem se však velice rychle zaplní nevhodným způsobem skladování. Jestliže budete vkládat potraviny do plastových dóz, počítejte s tím, že zaberou zbytečně mnoho místa. Se zip sáčky můžete šetřit nejen s místem, ale využít i zajímavého fíglu: Masové plátky vložte do sáčku vždy jen v počtu kusů, které spotřebujete na jedno vaření, sáček ponořte do nádobky s vodou, která z něj vytlačí přebytečný vzduch, a následně jej zipem uzavřete. Vakuové balení masa v mrazáku vydrží delší dobu.

Marináda – vynikající tip na přípravu masa naloženého v marinádě: Do obalu vložíte plátky masa a doplníte potřebnými ingrediencemi (olejem, sojovou omáčkou, octem, solí, kořením apod.), obal uzavřete a důkladně promísíte bez doteku holou rukou. Takto připravené je můžete skladovat v chladničce několik dnů, aniž by nasákly pachy z ostatních potravin, a máte je připravené na vaření třeba na víkend, kdy již nebudete mít tolik času. V chladničce se navíc marináda za pár dnů rozloží a pronikne do hlubších vrstev masa.

taška

Příprava cukrovinek – kdo by neměl rád pečené dorty a další podobné domácí cukrářské výtvory? Některé recepty vyžadují pro přípravu těsta korpusu přidat rozdrcené kakaové, kokosové, nebo vanilkové sušenky a jestliže je budete drtit v misce, na talíři nebo přímo na kuchyňské lince, drobky budou létat vzduchem a padat na zem. Drcení sušenek v uzavřeném sáčku je naopak snadné, žádný odpad, žádná komplikovaná příprava.

Zdobení perníčků – perníkové pečivo různých tvarů hvězdiček, motýlů, stromů apod. vyzdobíte cukrovou polevou, kterou jednoduše aplikujete ze zavřeného sáčku s ustřiženým růžkem. Nepotřebujete k tomu žádné speciální přípravky.

[ssba]