Proč je plstění tak oblíbené

Stovky nápadů využití – co všechno se dá z plstění vyrobit? Dekorace do bytu, přívěšky, hračky, rukavice, čepice, kabelky, kabáty, náramky a náušnice, a dala by se vyjmenovat ještě řada dalších nápadů.

plstění

Pořizovací náklady – na tuto zábavnou činnost vám stačí jen pár korun, zvláště pro tzv. suchou techniku. Ta se provádí pomocí speciální jehly a podložky. Mokrá technika vyžaduje navíc pouze mýdlo, bublinkovou fólii nebo starší opotřebovanou záclonu a rozprašovač.

Materiál pro plstění zakoupíte ve specializovaných kamenných obchodech nebo e-shopech ve velmi širokém sortimentu. Nestává se, že by byla surovina vyprodaná.
Hmotnost a skladovatelnost – stačí vám papírová nebo plastová krabice střední velikosti (zhruba jako dvě krabice od bot) a jejich obsah je lehoučký jako pápěří, takže žádné zvláštní požadavky na nosnost skladovacích regálů.

Snadná výroba – práce s tímto materiálem je velice jednoduchá a zvládnou ji i děti nebo méně zruční lidé. Je také doporučována jako součást terapie mentálně i fyzicky postižených osob.
Struktura rouna – to je velice specifické a v přírodě jedinečné. Výrobky drží pohromadě díky drobným šupinkám, jejichž struktura se podobá nepatrným zoubkům. Ty se do sebe zaklesnou a není pak nutné výrobky spojovat lepidlem ani tavným plastem pomocí pistole.

koule

Výraz „antistres“ je dnes skloňován ve všech pádech, a to poměrně často. Stres je totiž novodobým strašákem, provází nás takřka každý den a musíme mu nějakým způsobem čelit. Abychom se od starostí odpoutali a byli zas v přítomném okamžiku, tady a teď, spokojení a šťastní, musíme se věnovat činnosti, která nás naplňuje a baví. Kromě sportu, hudebních nástrojů a pobytu v přírodě to jsou i koníčky a zájmy a vlastnoruční výrobky, kam pochopitelně patří i plstění.

[ssba]