Citlivá duše

Někteří z nás jsou více citliví a empatičtí, než je zvykem. Pokud patříte mezi lidi, kteří všechny situace snáší s poněkud větší dávkou emocí, jistě uznáte, že to v životě nemáte vůbec jednoduchý.
pláč muže

Emoce, které nemáte pod kontrolou

S velkou citlivostí a vnímání různých jevů a situací, se můžete setkat s tím, že jich bohužel ne vždy ustojíte. Ať už se jedná o pozitivní chvilky, které vás vždy dojmou k slzám a neubráníte se velkému projevu radosti a štěstí nebo naopak ty nepříjemné, jedno je jisté, nemůžete jich mít pod kontrolou.
Jak se ale poprat s tím, že nemůžete ovládat vaše chování, které byste nechtěli na sobě dát znát? Můžete si doma nacvičit řadu relaxačních nebo i meditačních cvičení, které můžete praktikovat – kdekoliv se budete nacházet v případě, kdy vás opět něco rozhodí.
Do jisté míry se přecitlivělost považuje za psychickou labilitu, kdy nevíte, jak se zachováte ve vyhrocené situaci, ale vždy je jisté, že naprosto nepřiměřeně. V takovém případě není na škodu, nahromaděnou energii věnovat do něčeho jiného a zaměstnat se jinou záslužnou aktivitou.

Společenské kurzy, sport, ale i čtení knihy

Když o sobě víte, že jste typ člověka, který se neumí ovládat, je dobré proti svým návalům emocí bojovat – chytře a nápomocně.
Fantastickou aktivitou, která vám pomůže zklidnit především mysl a udržet vaši náladu v rovnováze, jsou různé kurzy. Může se jednat o tvůrčí kurzy, jakými jsou keramika, vaření, učení cizích jazyků, sebeobrany nebo jakékoliv jiné, které vás zaujmou.
vzteklý puberťák

V lepším případě není na škodu, ventilovat velkou dávku emocí a rozpolcení sportem, který má přímo léčivé účinky na naši mysl a rovněž i na tělo. Najděte si druh sportu, ke kterému máte blízko a poskytne vám dostatek pozitivní energie a úbytek špatné, která vás tíží.
Činnost, která vás přivede na jiné myšlenky, dostane do stavu rovnováhy a uklidní vaše citové vnímání, je právě čtení knihy.Skvělou volbou jsou motivační knihy, osudy a příběhy lidí, kteří jsou inspirací pro nás všechny nebo i ty, které vám pomůžou naučit se ovládat veškeré chování a vystupování vaší osobnosti – v každé jedné situaci, kterou zažijete.

[ssba]