Malé semínko

Když budeme držet na ruce konopné semínko, možná ho ani nerozeznáme od nějakého jiného druhu bylinky nebo jiných rostlin. Je nevinné a přesto má v sobě tak obrovský potenciál. A to doslova. Mnozí se ho obávají, protože nechtějí do vězení, jiní by se zase kvůli němu přetrhli, aby ho mohli zasadit a vypěstovat. Semínka marihuany v sobě ukrývají víc, než se jen zdá. Pokud se zaměříme na technické konopí, tak se prakticky dá sehnat v každém obchůdku se zdravou výživou. Dokonce nákupní horečku vyvolávají i ostatní produkty, jen když je na nich nakreslená tato zelená kytička.

semena

Jednou jsem byla svědkem, kdy se v lázeňském městě objevila v jednom z obchodů nová zásilka lázeňských oplatek. Je pravdou, že se v regálu nacházelo asi 25 druhů různých příchutí a jedno místo zůstávalo prázdné. Marně jsme přemýšleli, jaká příchuť tam vlastně chybí. Dokonce nám v tom nepomohla ani cedulka, jelikož tu žádná volná nebyla. Když do našeho rozjímání přijela prodavačka, a světe div se, začala vyskladňovat lázeňské oplatky s konopím. Úsměvné bylo to, jak se na ni doslova vrhli nakupující a brali jí to přímo z košíčku. Jestli dokáže tohle udělat obyčejná oplatka s davem, co potom skutečná rostlinka?

semínka

Je třeba být na pozoru

  • Technické konopí, které má obsah psychoaktivního THC pod 0,3 % lze pěstovat do 100 m2. To lze i bez ohlášení, ale větší plochy se musí hlásit.
  • Konopí s vyšším obsahem THC je považováno za ilegální drogu. Její používání není považováno za porušení zákona, ale její přechovávání, výroba nebo distribuce jsou již nelegální.
  • Přestupek je pěstování do pěti rostlin a držení do deseti gramů sušených samičích květů. Když ale dojde na lámání chleby, tak i zde hrozí pěkně tučná pokuta.
  • Trestní čin je sklizení a sušení. Tady je podstatný rozdíl, protože toto je již samotná výroba drogy.

Otazníků kolem se točí víc, než dost. Proč je to tak a ne jinak, proč jinde to jde a u nás ne, proč to nějaký lékař předepíše a druhý zase dá přednost lékům, a tak bychom mohli nadále pokračovat. Možná jednou se vláda rozhodne jinak, prozatím jejich stanovisko je nutné dodržovat, pokud nechceme mít problémy s policií.

[ssba]