Pokoj pro školáka

Dokud budou děti malé, tak toho moc potřebovat nebudou a mnohdy se do vybavení dětských pokojů příliš neinvestuje, pouze na základní potřeby. S nástupem do školy se toho hodně změní. Nejedná se pouze o věk, ale i o povinnosti, které dětem nastanou. Na druhou stranu je třeba mít stále na paměti, že i když se něco změnilo a dítě nastoupí do školy, tak stále nepřestává být dítětem. Spíš naopak, potřebuje prostory na hraní, ale zároveň je potřeba myslet na místo pro práci a učení. V podstatě ať se již bude jednat o školáka nebo studenta, je vždy třeba přemýšlet o tom, že vybavení musí být hezké, ale i praktické. Což již mnohdy neumíme skloubit. Nemluvě o tom, že ještě je třeba vytvořit zázemí pro kvalitní odpočinek a spánek.640_vizualizace_detsky_pokoj_1 (2)

Voláme o pomoc

Jak do jedné místnosti umístit hernu, pracovnu, ložnici, to může být záhada na dlouhé večery. Zvláště pokud jsou zde atypické prostory, kam se zkrátka nic pořádně umístit nedá. Není ovšem nic jednoduššího, než si pozvat na pomoc odborníky. Sice dětské pokoje jsou občas velmi záludné, přesto si bytoví architekti https://bydesign.cz/detske-pokoje/ hravě poradí. Umí totiž bez problémů navrhnout nábytek, který vlastně s dítětem poroste, což je obrovská výhoda a investice do takového projektu se skutečně vyplatí.640_2
Pracovní stůl – ten by se neměl podceňovat. Řídit se musíme podle velikosti pokojíčku a přirozeně podle počtu dětí, které zde budou sídlit. Rozhodně se vyplatí u okna, ale není vhodné umístění tak, aby dítě sedělo zády ke dveřím.
Židle – tady bychom šetřit neměli. Děti na ní budou trávit hodně času a měla by jim poskytnout určitý komfort. Především se bude jednat o židli u pracovního stolu.
Postel – pokud chceme, aby dítě zdravě prospívalo, tak na posteli, matracích a lůžkovinách nesmíme už vůbec šetřit.
Kritérií je přirozeně více, ale úplně nejlepší je, si nechat sestavit pokoj přímo na míru, včetně vyrobených doplňkových prvků. Budeme překvapeni, co se dá z jedné místnosti školáka vytvořit za komfort s jedinečným designem.

[ssba]