Igelitová či plátěná?

Situace na naší planetě je čím dál tím horší. I když nepatříte mezi zaryté ekology a ochránce přírody, určitě si uvědomujete, že lidstvo produkuje mnohem více plastu a následného odpadu, než je nutné, s nimž jsou poté velké problémy kvůli špatnému rozkládání v přírodě, které trvá až několik stovek let. Důkazem tohoto faktu jsou takzvané plastové ostrovy, jež plují po světových oceánech od země k zemi.
Igelitová taška
Doba se ale lepší a začíná se klást důraz na omezení plastu, jak jen se dá. Jako příklad z poslední doby lze uvést zákaz plastových brček, příborů a jednorázového nádobí s čímž se potýkají hlavě fastfoody nebo omezení igelitových tašek. Z tohoto důvodu se také mnohem více přistupuje k jejich alternativám vyrobených z látky, které ani z daleka, jak svou výrobou, tak následnou likvidací, nezatěžují životní prostředí. Další velkou výhodou je jejich dlouhá životnost, jelikož se jen tak nezničí, čímž se vyrovnávají finanční náklady.
Plátěné tašky máme velice často spojeny s dobami našich babiček. Ženy po nich nesahají hlavně kvůli estetickému hledisku a jejich nemodernímu vzhledu. Pravdou ale je, že i v tomto odvětví ukázala svou kouzelnou moc modernizace. Nyní na ně narazíte opravdu v jakémkoli zpracování, ať už v ohledu barvy, střihu, velikosti nebo potisku. Od věci není ani možnost navrhnutí si vlastní tašky, kde můžete popustit otěže své fantazii a projevit tak svůj osobní styl. Na druhou stranu musíme uznat, že nevypadá zrovna nejlépe, když si ke svému pečlivě vybranému outfitu, skvěle provedenému make-upu a vlasům jako od opravdového profesionála vezmete igelitovou tašku s názvem některého z potravinových obchodích řetězců.
Plátěná taška
Volit můžete také takzvané tašky síťové, jejichž velkou předností je velká zátěž, kterou udrží. A tohle všechno je jen malá ukázka toho, proč volit právě tašky plátěné. V souboji plátěné tašky versus igelitky tak máme jednoznačného vítěze.

[ssba]