Přeprava zboží pod palbou kritiky

Kamionová doprava dlouhodobě čelí kritice z řad běžných občanů, kdy je vnímána jako obtěžující avšak málokdo z nás si uvědomuje, jak těžké je ji omezit a obejít se bez ní. Jsou situace, kdy se bez kamionové dopravy prostě neobejdeme a musíme se s ní smířit. Proč je kamionová doprava natolik oblíbená?nákladní auto
Jednoduchost
Přeprava nákladu z bodu A do bodu B je kamionovou dopravou prostě nejjednodušší. Zatímco při železniční přepravě musíte počítat s přesunem nákladu na nádraží a zase z nádraží na konec trasy, což se stejně bude ve výsledu týkat dopravy kamionem. A kamion tam taky musí dojet, takže ve výsledku se natolik doprava nesníží. Koleje totiž nevedou všude.
Cena
Cena kamionové dopravy není nejnižší, ale pokud sečtete náklady na přepravu zboží na místo nakládky, nakládku, převoz na další nádraží, další přeložení zboží a další odvoz, pak vás kamionová doprava vyjde rozhodně levněji. Cena kamionové dopravy za kilometr shipvio se liší u jednotlivých firem, můžete si však zadat nezávaznou poptávku a ceny si srovnat.dopravní zácpa
Rychlost a flexibilita
Rychlost doručení zboží je zásadní a kamionová doprava je v tomhle prostě asi nejlepší volbou. Především u doručení rychle kazícího se zboží je zásadní rychlost a flexibilita doručení, což je u kamionové dopravy velkou výhodou. Jste zvyklí na čerstvé rohlíky k snídani a chcete mít v obchodech stále dostatek zboží? Pak se nejspíše budete muset smířit s kamionovou dopravou, která tohle zboží ve většině případů zajišťuje.
Pokud bychom chtěli zásadně snížit objem kamionové dopravy, museli bychom se smířit s chvilkovým nedostatkem zboží v obchodech, protože zásobování by začalo váznout. Stejně tak výroba v některých firmách by samozřejmě vázla s omezením doručení zboží k výrobě. Mnohem jednodušší by bylo zajistit stavbu nových obchvatů okolo měst a vesnic, aby se kamionová doprava nemusela táhnout přes ně.

[ssba]