Zeolit je právem považován za zázračný kámen

Filtrační náplň

Velmi často se dnes setkáváme s tímto zázračným minerálem uvnitř filtračních patron bazénových filtrací. Dobře jej znají také akvaristé a majitelé zahradních jezírek. Všechny tři typy využití mají však jedno společné – odfiltrovat a zbavit prostředí nežádoucích látek. Využívá se při tom jedinečných vlastností, kterým se žádný jiný v přírodě se vyskytující minerál nevyrovná:

Mikroskopické chodbičky – struktura zeolitu https://www.chlorito.cz/zeolit-do-piskove-filtrace je nesmírně zajímavá, tvoří ji spletitá síť velmi malých dutin, která zaujímá značnou plochu. Je schopna pojmout obrovské množství cizorodých látek a tím pádem má značnou filtrační schopnost, například jedna polévková lžíce obsahuje tolik dutin, jejichž plocha by pokryla pět fotbalových stadionů.
plavec v bazénu
Kromě mechanických nečistot dochází uvnitř i k iontové výměně, záporně nabité ionty hořčíku, sodíku a vápníku uvnitř minerálu reagují s kladně nabitými nežádoucími ionty dusíkatých látek a vyměňují se mezi sebou – tím pádem se z okolního prostředí snadno odstraní např. dusičnany, dusitany a amoniak. Z této vlastnosti se těží zejména v zahradních bazénech, kdy se při koupání z lidské pokožky uvolňuje agresivní pot, obsahující i tyto látky.

Odstraňovač zápachů

Zatuchlina – tu vytváří především místa, kde špatně proudí energie, kde se příliš nevětrá a usazují se zde spolu s vlhkostí i částečky prachu. Touto hmotou se pak živí určité kmeny bakterií, které vytváří specifický zápach. Jistě si vybavíte např. zatuchlý vlhký hadr na podlahu, staré oděvy ve skříních některých seniorů apod.
dítě pod vodou
Obuv – bakterie na chodidlech mladých zdravých dívek se kdysi využívaly při šlapání hlávkového zelí, kdy jej „naočkovaly“ a mohlo dojít k mléčnému kvašení a výsledkem bylo vynikající kysané zelí. Jestliže se však bakterie přemnoží v obuvi, vzniklý odér není zrovna příjemný. Zeolit si s tímto zápachem překvapivě hravě poradí.
Zápach z cigaret – podobně jako pachy z odpadkového koše, tak i z tabákového kouře se spolehlivě odstraní tímto způsobem, stačí jen malá hrst kamínků a účinek je stoprocentní.

[ssba]